Reklama

Dron sprawdzi czym palą mieszkańcy Kolbuszowej. Gmina stara się o pieniądze na zakup urządzenia

Opublikowano:
Autor:

Dron sprawdzi czym palą mieszkańcy Kolbuszowej. Gmina stara się o pieniądze na zakup urządzenia  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowa od lat zmaga się z problemem czystego powietrza. W tym roku duszący dym szczególnie daje się we znaki mieszkańcom miejskiego rynku. Czy skuteczną metodą walki ze smogiem okaże się dron?

O problemie mieszkańców kolbuszowskiego rynku mówił na ostatniej sesji (22 lutego) Józef Fryc, wiceprzewodniczący rady miejskiej. Jak zaznaczył samorządowiec, w ostatnim czasie odebrał kilkadziesiąt telefonów od zdenerwowanych kolbuszowian. Wszystkie interwencje dotyczyły jednego - smogu w Kolbuszowej.

Horror na ulicy

- To, co się dzieje na rynku, jest rzeczą okrutną. Po prostu tam nie da się już żyć! - mówił poruszony wiceszef rady. - Ludzie, którzy nigdy nie zgłaszali jakichś pretensji czy roszczeń, zaczynają głośno mówić o tym problemie. Zobowiązali mnie, abym w jasny i precyzyjny sposób powiedział o tym problemie na sesji rady miejskiej - dodał. Jak przyznał Józef Fryc, sam również odczuwa, że jakość powietrza w Kolbuszowej pozostawia wiele do życzenia. - Ja na swojej ulicy mam horror - przyznał samorządowiec.

Apel radnego

Zwrócił się też do Jana Zuby, burmistrza miasta, z apelem: - Bardzo bym prosił, aby pan wszystkie swoje służby, jakimi dysponuje burmistrz, uczulił na ten temat. Prosiłbym, aby pan w tę sprawę  osobiście się zaangażował i postawił służby w taki sposób, aby chociaż do końca tego sezonu grzewczego  coś się zmieniło.


Latające laboratorium

Jak się okazuje, gmina zamierza kupić specjalistyczny dron, który będzie badał skład chemiczny dymu wydobywającego się z domów jedno- i wielorodzinnych. Wniosek w tej sprawie do Brukseli, za pośrednictwem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, magistrat złożył jeszcze w ubiegłym roku. - Wniosek ten umożliwi nam zakup drona, latającego laboratorium - wyjaśnił burmistrz

Więcej w aktualnym Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE