Reklama

Drogi w gminie Raniżów wymagają remontu. Niektórymi da się przejechać tylko traktorem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Drogi w gminie Raniżów wymagają remontu. Niektórymi da się przejechać tylko traktorem  - Zdjęcie główne

Ryszard Samojedny radny z gminy Raniżów mówił o konieczności remontów dróg śródpolnych. | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samorządowiec z Woli Raniżowskiej przypomina o koniecznych remontach dróg śródpolnych na terenie gminy Raniżów.

Samorządowiec poinformował, że w marcu odbyła się wyjazdowa komisja rolnictwa i leśnictwa. Jej celem był przegląd dróg śródpolnych na terenie gminy Raniżów. Członkowie komisji wskazać mieli te drogi, które wymagają pilnego remontu. 

- Pojeździliśmy sobie po całej gminie. Wcześniej pojeździłem sobie z sołtysami, z radnymi poszczególnych miejscowości. Wytypowaliśmy taką drogę, która jest w najgorszym stanie i wymaga poprawy

- tłumaczył Ryszard Samojedny. 

Więcej niż głównych dróg

Radny podczas swojego wystąpienia na marcowej sesji Rady Gminy w Raniżowie wyszczególnił trakty, które dzielą się na trzy grupy. Takie, przez które można przejechać samochodem czy przejść pieszo. Są jednak i takie drogi, którymi przejechać da się jedynie traktorem z dobrym napędem. 

- Cały czas są te drogi robione, albo jedna, albo dwie w roku i ta infrastruktura się poprawia. Tych dróg śródpolnych jest więcej niż tych głównych

- zauważył samorządowiec z Woli Raniżowskiej. 

Radny Samojedny sporządził listę dróg z każdej miejscowości. Które z nich wymagają remontów? 

W Porębach Wolskich jest jedna droga, gdzie toczy się konflikt sąsiedzki i należy wezwać geodetę, żeby wytyczył przebieg tego traktu. Z kolei w Posuchach gmina złożyła wniosek o wartości 400 tys. zł do wojewody o dofinansowanie drogi naprzeciwko remizy OSP. -  Jest to droga gliniasta, dojazdowa do budynków mieszkalnych i jest uzasadniony remont tej drogi - zaznaczył radny.

O dużym potencjale

W Korczowiskach z kolei remontu wymaga odcinek w kierunku pół i zabudowań znajdujących się pod lasem. - Część drogi jest na miękkim podłożu i nie da się nią jeździć - wyjaśnił Ryszard Samojedny.

W Mazurach sołtys wskazał wyboistą drogę za remizą OSP w stronę pól i lasów. W Zielonce trakt, który należy poprawić, jest dość długi i biegnie aż do domostw przy Woli Raniżowskiej. W Staniszewskiem łącznik drogi biegnący od Staniszewskiego do przysiółka Plackówka wymaga remontu. 

W Raniżowie do remontu jest droga od młyna, która idzie wzdłuż pól uprawnych, Góry Stołowe, w kierunku Woli Raniżowskiej. - Piękna droga o dużym potencjale, ale też wymaga dużego potencjału finansowego - podkreśla radny Samojedny. 

Gospodarzą młodzi

W Woli Raniżowskiej droga, którą należy poprawić prowadzi od mostu na Stecach do lasu dzikowieckiego. - Też zwracaliśmy uwagę na to, że część z tych dróg jest potrzebna. Zmienia się to rolnictwo, część z gospodarstw przejmują młodzi ludzie, którzy mają duże sprzęty rolnicze i te drogi są naprawdę potrzebne. Kombajny po głównych drogach nie musiałyby jeździć. Po długiej dyskusji komisja ustaliła, żeby zmodernizować drogę w Woli Raniżowskiej od mostu w Stecach przez pola uprawne około kilometra, półtora. W drugiej kolejności w Zielonce - mówił samorządowiec. 

Reszta dróg ma być sukcesywnie naprawiana i remontowana w miarę możliwości gminy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy