Reklama

Drogi na terenie gminy Majdan Królewski. Czy wykonawca prac zostanie tym razem wybrany?

Opublikowano:
Autor:

Drogi na terenie gminy Majdan Królewski. Czy wykonawca prac zostanie tym razem wybrany? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Cztery firmy zgłosiły swój udział w przetargu na budowę, przebudowę i rozbudowę dróg na terenie gminy Majdan Królewski. Czy wykonawca prac zostanie tym razem wybrany?

Przypomnijmy, że był to już drugi przetarg na realizację tego zadania. Pierwszy, z uwagi na zbyt drogie oferty, został unieważniony.

I tak drożej

Tym razem najkorzystniejsza, bo najtańsza, oferta firmy "Drokam" z Piaseczna wyniosła 2 mln 674 tys. 143 zł. Trzy pozostałe oferty opiewały na kwotę 2 mln 705 tys. 203 zł (Przedsiębiorstwo "Molter" z Rudnej Małej), 2 mln 777 tys. 116 zł (Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Staszów) oraz 3 mln 280 tys. 220 zł (Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy).

Przy okazji otwarcia ofert okazało się, że gmina zamierza przeznaczyć na to zadanie mniej, niż zaproponowała każda z firm, biorących udział w przetargu, bo 2 mln 516 tys. zł.

Zakres prac

W ramach przetargu wykonanych ma zostać w sumie siedem dróg gminnych. Cztery z nich mają ulec rozbudowie, dwie mają zostać przebudowane, a jedna wybudowana. 

Nowe nawierzchnie mają zyskać dwie drogi w Majdanie Królewskim: droga wewnętrzna "Zbożowa" i "Droga Osiedla Podlasek".

W Krzątce rozbudowana ma zostać droga "Jasionka – Rębisze". Całkiem wybudowana zostanie w Hucie Komorowskiej publiczna droga gminna wraz z odwodnieniem. W Komorowie wyremontowany będzie odcinek "Skrzyżowanie – Janasówka ", a w Rusinowie - Stawisko - Gatka. W Brzostowej Górze remont czeka natomiast drogę relacji "Grabina - Brzostowa Góra". Zadania mają być gotowe do końca października.

 Czy tym razem dojdzie do rozstrzygnięcia przetargu? Do tematu jeszcze wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE