Reklama

Dość z ciężarówkami na ulicy Tyszkiewiczów w Kolbuszowej

Opublikowano: ndz, 6 wrz 2020 17:32
Autor:

Dość z ciężarówkami na ulicy Tyszkiewiczów w Kolbuszowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Grażyna Halat, sołtys i zarazem radna z Kolbuszowej Dolnej, apeluje o wprowadzenie ograniczenia dla samochodów ciężarowych na ul Tyszkiewiczów.

Przedstawicielka mieszkańców zwraca uwagę głównie na kontenery, które z terminalu znajdującego się przy ul. Ruczki przejeżdżają ul. Tyszkiewiczów, aby dostać się do krajowej "dziewiątki". 

- Teraz dojdą jeszcze autobusy. Ciężko będzie wyjechać z ul. Tyszkiewiczów na drogę krajową - mówiła podczas sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej. 

- Jeżeli wpłynie do nas taki wniosek, że nie wpuszczamy ciągników siodłowych, które wiozą kontenery, to taki wniosek przekierujemy do starostwa. A jaki będzie skutek, to zobaczymy - odpowiedział radnej Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

Szefowa sołectwa zapewnia, że pismo z w tej sprawie skieruje do zarządcy drogi. Takie kroki ma również podjąć Jan Warzocha, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 3 w Kolbuszowej. 

- Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie ograniczyć ruch samochodów ciężarowych na ul. Ruczki, tak, żeby te kontenery skierować do wyjazdu na ul. Towarową. Przy ul. Ruczki na czas przebudowy dworca usytuowano przystanki, z których będą korzystali podróżni. Robi się tam ciasno i niebezpiecznie - mówi szef osiedla. 

Jak dodaje, jego zdaniem nie można ograniczyć ruchu samochodu ciężarowych na ul. Tyszkiewiczów, ponieważ pojazdy o dużym tonażu dojeżdżają m.in. do fabryki mebli czy na rozrastającą się kolbuszowską strefę. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    ela

    A czy Pani sołtys wie jak wygląda wjazd na ulicę Rzeszowska czy to od strony Ruczki czy od Wiktora ;najlepiej spychać na innych. Pani sołtys serdecznie Panią zapraszam spróbowac dołczyc sie na główną ulicę wśród tirów i wszystkiego co się tylko kręci pozdrawiam

  • rok temu | ocena +1 / -1

    Grażyna

    A czy Pani sołtys zdaje sobie sprawę z tego jak w tej chwili wygląda wjazd na ulicę Rzeszowską czy to od ul. Ruczki czy Wiktora-bardzo serdecznie Panią zapraszam (: