Reklama

Dość z ciężarówkami na ulicy Tyszkiewiczów w Kolbuszowej

Opublikowano:
Autor:

Dość z ciężarówkami na ulicy Tyszkiewiczów w Kolbuszowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Grażyna Halat, sołtys i zarazem radna z Kolbuszowej Dolnej, apeluje o wprowadzenie ograniczenia dla samochodów ciężarowych na ul Tyszkiewiczów.

Przedstawicielka mieszkańców zwraca uwagę głównie na kontenery, które z terminalu znajdującego się przy ul. Ruczki przejeżdżają ul. Tyszkiewiczów, aby dostać się do krajowej "dziewiątki". 

- Teraz dojdą jeszcze autobusy. Ciężko będzie wyjechać z ul. Tyszkiewiczów na drogę krajową - mówiła podczas sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej. 

- Jeżeli wpłynie do nas taki wniosek, że nie wpuszczamy ciągników siodłowych, które wiozą kontenery, to taki wniosek przekierujemy do starostwa. A jaki będzie skutek, to zobaczymy - odpowiedział radnej Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

Szefowa sołectwa zapewnia, że pismo z w tej sprawie skieruje do zarządcy drogi. Takie kroki ma również podjąć Jan Warzocha, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 3 w Kolbuszowej. 

- Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie ograniczyć ruch samochodów ciężarowych na ul. Ruczki, tak, żeby te kontenery skierować do wyjazdu na ul. Towarową. Przy ul. Ruczki na czas przebudowy dworca usytuowano przystanki, z których będą korzystali podróżni. Robi się tam ciasno i niebezpiecznie - mówi szef osiedla. 

Jak dodaje, jego zdaniem nie można ograniczyć ruchu samochodu ciężarowych na ul. Tyszkiewiczów, ponieważ pojazdy o dużym tonażu dojeżdżają m.in. do fabryki mebli czy na rozrastającą się kolbuszowską strefę. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE