Reklama

Dopłaty do biletów miesięcznych

Opublikowano:
Autor:

Dopłaty do biletów miesięcznych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już kolejny rok z rzędu Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego będzie dopłacał do biletów miesięcznych. Na refundację poniesionych kosztów będą mogli liczyć uczniowie nie tylko klas I jak dotychczas, ale również II, III i IV szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez Powiat Kolbuszowski.

Dopłata do biletu dla uczniów klas pierwszych wynosi 50 procent. Natomiast dopłata ustalona w roku szkolnym 2017/2018 do biletu dla uczniów klas drugich, trzecich i czwartych wynosi 30 procent. Refundacja wypłacana jest za każdy miesiąc, w którym uczeń uczęszcza do szkoły.

Szczegółowe zasady, określające warunki otrzymania refundacji reguluje przyjęty przez radnych Rady Powiatu w Kolbuszowej Lokalny program wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży Powiatu Kolbuszowskiego. Program ten ma wspierać edukację dzieci i młodzieży poprzez ułatwienie im skorzystania z oferty oświatowej szkół prowadzonych przez Powiat Kolbuszowski, oddalonych od ich miejsca zamieszkania.

Warunkiem otrzymania refundacji przez ucznia jest okazanie w sekretariacie szkoły imiennego biletu miesięcznego zakupionego na dany miesiąc. W regulaminie zawarte są również punkty, traktujące o utracie refundacji. Tego typu sytuacja może nastąpić w następujących przypadkach:

  • gdy uczeń przestaje kontynuować naukę w szkole ponadgimnazjalnej, dla której organem prowadzącym jest Powiat Kolbuszowski,
  • gdy została mu udzielona kara nagany przez dyrektora szkoły,
  • gdy przekroczył w czasie roku szkolnego 30 godzin nieusprawiedliwionej nieobecności na zajęciach lekcyjnych,
  • gdy, uczeń otrzyma naganną ocenę z zachowania za I semestr roku szkolnego 2017/2018.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE