Reklama

Doktor Maziarz odznaczony przez Prezydenta RP

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Powiat kolbuszowski

Doktor Maziarz odznaczony przez Prezydenta RP  - Zdjęcie główne

foto Powiat kolbuszowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Śp. Mieczysław Maziarz, 8 grudnia, za swoją pracę zawodową, szeroką działalność społeczną oraz samorządowo-patriotyczną pośmiertnie został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Wniosek o nadanie odznaczenia do Prezydenta RP wystosował Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Wręczyła je na ręce małżonki Marii Maziarz, podczas uroczystości pogrzebowej, Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka.

W uzasadnieniu wniosku czytamy m.in.: 


Mieczysław Maziarz był cenionym i bardzo lubianym lekarzem, nie tylko jako nefrolog, ale przede wszystkim jako człowiek, niestrudzony w różnorodnej działalności […] oddany swej pracy jak i drugiemu człowiekowi, zawsze kierujący się sercem. Mimo Jego wielkiego zaangażowania w pracę zawodową jako wieloletni samorządowiec włączał się również w prace na rzecz powiatu jak i całego województwa. […]
Śp. Pan Maziarz był też społecznikiem – wieloletnim przewodniczącym Rady Rodziców LO w Kolbuszowej, wyróżniony odznaką Janka Bytnara.
Był Naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolbuszowej, członkiem Regionalnego Towarzystwa Kultury w Kolbuszowej, przewodniczącym Społecznego Komitetu Ochrony Zdrowia w Kolbuszowej oraz współorganizatorem Rady Parafialnej i przedstawicielem Dekanatu na I Synod Diecezji Rzeszowskiej, jak również przedstawicielem Dekanatu Kolbuszowskiego w Diecezjalnej Radzie Duszpasterskiej w Rzeszowie. Był także członkiem Rady Programowej Fundacji im. ks. Kard. A. Kozłowieckiego „Serce bez granic”, jednym z  fundatorów dzwonu „Głos Nienarodzonych”, którego poświęcenia dokonał Papież Franciszek 23 września 2020 r. w Watykanie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy