Reklama

Dobry występ wychowanków Piotra Surowca

Opublikowano:
Autor:

Dobry występ wychowanków Piotra Surowca - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Piątka wychowanków Piotra Surowca reprezentowała UKS Start Widełka w rozegranych przed świętami mistrzostwach Polski juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców. Nasi zgarnęli cztery medale.

Impreza odbyła się w Lubinie i Kępnie. Nasz powiat reprezentowali Konrad Płoch, Szymon Maciąg, Aleksandra Białek, Katarzyna Kutacha i Paweł Kopański.

Kasia broni tytułu
 Szymon Maciąg, który w tamtym roku wywalczył tytuł mistrza Polski młodzików, powalczył z juniorami młodszymi. W grze podwójnej (w parze z Karolem Budnym) odpadł w drugim meczu. Lepiej poszło mu w singlu. Pewnie pokonał dwóch pierwszych przeciwników i walczył w ćwierćfinale o wejście do strefy medalowej. W 1/4 finału trafił na Patryka Kordka z Przemyśla. Przegrał po zaciętym meczu 1:2 (21:12, 12:21, 20:22). Wracał jednak z mistrzostw zadowolony. – Swój występ oceniam pozytywnie, bo pokazałem się z dobrej strony. W grze pojedynczej niewiele brakowało, aby już mieć ten upragniony medal. Miałem nawet lotkę meczową, lecz przeciwnik zachował chłodną głowę i ostatecznie to on wygrał, a w debla już trochę więcej zabrakło. Nasi pogromcy byli w świetnej dyspozycji i to oni stanęli na najwyższym miejscu podium – powiedział nam Szymon. W grupie młodzieżowców  w pierwszych swoich meczach w grze pojedynczej i podwójnej odpadała Ola Białek. W deblu walczyło jednak tylko 6 par i Ola, mając wolny los w pierwszej rundzie, załapała się na najniższe miejsce na podium (brąz). W drugiej rundzie gry pojedynczej młodzieżowców odpadł Paweł Kopański, który uległ 1:2 (21:19, 13:21, 15:21) rozstawionemu Alanowi Ostrowskiemu. W grze podwójnej odpadł w pierwszej rundzie.

Tytuł młodzieżowej mistrzyni Polski w grze podwójnej obroniła Katarzyna Kutacha. W tym roku nie mogła powalczyć ze swoją ulubioną partnerką – Asią Stanisz z Ropczyc, ale Oliwia Socha z KS-u Chojnik Jelenia Góra nie pękła przy turniejowej adrenalinie. Kasia i Oliwia miały wolny los w pierwszej rundzie. Stawką drugiego meczu był finał. Kutacha i Socha wygrały 2:0. W starciu o złoto spotkały się rozstawionymi z numerem "1" Zuzanną Glijner i Anetą Niklas. Po twardym boju wygrały 2:1 (21:18, 13:21, 18:21). W grze mieszanej Kasia w duecie z Marcinem Wnukiem odpadła w drugiej rundzie (w pierwszej wolny los), co dało jej brązowy medal. - Losowanie nie było złe, zbrakło nam zgrania. Najważniejsze, że obroniłam tytuł młodzieżowej mistrzyni kraju. Z Oliwą zagrałam pierwszy raz i wyglądało to bardzo dobrze – cieszyła się Kasia. To był jej ostatni turniej w kategorii młodzieżowej. Wkrótce pozostanie jej walka tylko z dorosłymi (kategoria elita). – Chcę powalczyć o medal w dorosłych mistrzostwach Polski – zapowiada Kutacha.

Więcej w 1 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE