Reklama

Reklama

Do strażaków z jednostki OSP w Kolbuszowej Górnej trafi wóz strażacki za prawie 800 tys. zł

Opublikowano: sob, 14 kwi 2018 21:47
Autor:

Do strażaków z jednostki OSP w Kolbuszowej Górnej trafi wóz strażacki za prawie 800 tys. zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wiadomo już, która jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy otrzyma nowy samochód.

Reklama

Jeszcze podczas lutowego posiedzenia, w projekcie uchwały w sprawie zmian w budżecie, po stronie zwiększenia wydatków, pojawiła się kwota 400 tys. zł. Właśnie taką sumę "na szybko" musieli zabezpieczyć radni miejscy, aby gmina mogła starać się o pozyskanie dofinansowania na zakup średniego samochodu dla mundurowych. Wtedy jeszcze nie było wiadomo, która jednostka będzie się cieszyć z nowego nabytku.

Na marcowej sesji (29 marca) dobrą nowinę dla druhów z Kolbuszowej Górnej przekazał Stanisław Zuber, skarbnik gminy.

- W dokumencie, który Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej skierował do Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Straży, została wskazana już z nazwy jednostka, do której trafi samochód. Chodzi o OSP Kolbuszowa Górna - poinformował urzędnik.

Józef Kiciński, prezes jednostki, chociaż, jak sam przyznał, oficjalnie nie dostał jeszcze takiej informacji, to z takiego rozstrzygnięcia bardzo by się ucieszył. -  Nasza jednostka jest w szeregach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i rocznie bierzemy udział w około 30 akcjach ratowniczych. Do tego dochodzą wyjazdy zabezpieczające teren, na przykład imprezy masowe, koncerty, Dni Kolbuszowej. Teraz posiadamy dwa samochody, aczkolwiek wóz wyjazdowy jest jeden. To już wysłużone, 15-letnie auto - przyznał nasz rozmówca.

- Jeżeli otrzymalibyśmy nowy samochód, to bylibyśmy bardzo zadowoleni. W końcu w ten sposób podniosłaby się wartość bojowa jednostki, a tym samym bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Świętować będziemy jednak dopiero wtedy, kiedy otrzymamy wóz - dodał prezes OSP Kolbuszowa Górna.

Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +1 / -0

  PObłażliwy

  Wszyscy w spodniach tylko jeden strażak w długiej spódnicy , szkota macie w zastępie czy co ?

 • 4 lata temu | ocena +1 / -0

  La

  A pogotowie które ratuje zdrowie ludzkie ma sprzęt średniej jakości Żyjemy w dziwnym świecie elektoratu wyborczego

  • 4 lata temu | ocena +1 / -0

   Jacel

   Ciekawi mnie tok twojego rozumowania. Jeśli będziesz miał wypadek samochodowy (czego Ci nie życzę) to jak myślisz kto Cię przyjedzie wyciągnąć z zakleszczonego auta? Pogotowie? Jak Ci się chałupka zapali, jak się podtrujesz czadem, jak utoniesz, jak Cię podtrują dymy z palącego się składowiska odpadów to kto Cię będzie ratował. Pogotowie? Pomyśl, to naprawdę nie boli, zanim coś napiszesz. Życzę Ci, aby chłopaki z OSP Kolbuszowa Górna nie musieli Ci nigdy czterech lite ratować. Pozdrawiam PS. Jak Ci kot ucieknie na drzewo i nie będzie umiał zejść sam, też go przyjadą ściągnąć.