Reklama

Do skansenu za złotówkę

Opublikowano:
Autor:

Do skansenu za złotówkę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W niedzielę, 17 września, w parku etnograficznym odbędzie się świętowanie Europejskich Dni Dziedzictwa. Towarzyszyć temu będzie świetna muzyka Alicji i Jacka Hałasów.

Park etnograficzny jest miejscem, które ze swej natury prowokuje do myślenia o krajobrazie i jego przemianach. W czasie tegorocznej edycji wydarzenia pracownicy skansenu zaproszą zwiedzających do refleksji nad związkami między pejzażem a kulturą i nad tym, jaki krajobraz odziedziczyliśmy po przodkach i jaki zostawiamy następnym pokoleniom.

Okazją do tego może być wspólne przywracanie jednego z zapomnianych elementów wiejskiego pejzażu – plecionego płotu z chrustu (od godz. 12 do 16). O godz. 13 rozpocznie się prezentacja wyników badań terenowych dotyczących podwórek współczesnych wiejskich zabudowań. O godz. 16 wydarzenia skupią się w kościele pw. św. Marka Ewangelisty z Rzochowa. Odprawiona zostanie w nim msza św. w rycie trydenckim.

Po mszy uczestnicy wysłuchają koncertu Jacka Hałasa (około 17.15). Wystąpi on z repertuarem pieśni dziadowskich. O godz. 18.30 w zabytkowym spichlerzu dworskim z Bidzin zacznie się ostatnia część imprezy – rozstrzygnięcie konkursu "Fotoszopa. Krajobraz w spadku" i otwarcie pokonkursowej wystawy fotograficznej. Wernisaż wystawy pokonkursowej uatrakcyjni potańcówka (ok. 19), na której Jacek i Alicja Hałasowie nauczą zwiedzających tańców wiejskich zebranych przez Oskara Kolberga podczas jego wiejskich wojaży.

W tym dniu wstęp na teren skansenu kosztuje złotówkę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE