Reklama

Do punktu mogą się zgłaszać osoby, które zostały pokrzywdzone różnego typu przestępstwami

Opublikowano: czw, 11 cze 2020 13:18
Autor:

Do punktu mogą się zgłaszać osoby, które zostały pokrzywdzone różnego typu przestępstwami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Caritas Diecezji Sandomierskiej realizuje projekt pn. „Razem Bezpieczniej” współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

W ramach projektu w budynku parafialnym przy kościele pw. Św. Brata Alberta w Kolbuszowej powstał Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, gdzie z BEZPŁATNEJ pomocy mogą skorzystać osoby pokrzywdzone przestępstwem i osoby im najbliższe oraz świadkowie przestępstwa i osoby im najbliższe.

Do punktu mogą się zgłaszać osoby, które zostały pokrzywdzone różnego typu przestępstwami, m.in. przeciwko mieniu (kradzież, oszustwo, uszkodzenie mienia), przeciw rodzinie i opiece (znęcanie się, przemoc domowa, uchylanie się od alimentów), przeciwko wolności (groźba karalna, stalking, pozbawienie wolności, handel ludźmi) oraz przeciwko zdrowiu i życiu (uszkodzenia ciała, pobicie).

Oferowane wsparcie obejmuje pomoc specjalisty (psychologa, psychiatry, psychoterapeuty, radcy prawnego, mediatora, technika komunikacji i dokumentacji) oraz pomoc materialną (np. bony żywnościowe, zakup odzieży i środków higieny, zakup leków, opłacanie noclegu).

Pracownikiem pierwszego kontaktu jest Małgorzata Urbanik Iwan, która przyjmuje osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy w każdy wtorek w godz. 13.00-18.00 w budynku parafialnym przy ul. Św. Brata Alberta 3a w Kolbuszowej. 

- Pracownik pierwszego kontaktu pomoże wypełnić wniosek o udzielenie pomocy, poinformuje o potrzebnych dokumentach i umówi ze specjalistami. Z Panią Małgorzatą można kontaktować się również telefonicznie pod numerem 530 380 330 - czytamy w ingormacji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE