Reklama

Do biegu, gotowi, start!

Opublikowano:
Autor:

Do biegu, gotowi, start! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Blisko 50 uczestników z całej południowej Polski spróbowało swoich sił w orientacji sportowej podczas inauguracji Zielonego Punktu Kontrolnego „Białkówka”. Zmagania miłośników ruchu na świeżym powietrzu odbyły się w niedzielne popołudnie (28 sierpnia).

Orienteering, czyli bieg na orientację, nie należy do popularnych dyscyplin sportowych w naszym terenie. Ten fakt nie odstraszył jednak dwójki śmiałków – Katarzyny i Mirosława Marków, którzy postanowili przybliżyć tę formę aktywności mieszkańcom powiatu kolbuszowskiego. To właśnie z ich inicjatywy na terenie Leśnictwa Nowa Wieś, a konkretnie ścieżki edukacyjno-przyrodniczej „Białkówka”, powstał Zielony Punkt Kontrolny (ZPK). Co to takiego? – Jest to koncepcja udostępniania lasu z wykorzystaniem sieci stałych punktów kontrolnych do uprawiania orientacji sportowej. Punktami są rozstawione w terenie drewniane słupki z biało-pomarańczowymi kwadratami i kodowymi oznaczeniami. Na „Białkówce”, na obszarze około 2,5 km kw. Takich punktów znajduje się aż 30 – wyjaśnia Mirosław Marek. Nasz rozmówca nie ma wątpliwości, że „Białkówka” jest idealnym miejscem do funkcjonowania ZPK. Dlaczego? – Przede wszystkim, ze względu na różnorodność form terenowych i położenie poza obszarem chronionym „Natura 2000”. Dodatkowym atutem „Białkówki” jest także istniejąca już ścieżka dydaktyczna Nadleśnictwa Kolbuszowa oraz bliskość miasta – tłumaczy pan Mirosław.

Więcej w 36 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE