Reklama

Długo wyczekiwana droga między Mechowcem a Werynią

Opublikowano: sob, 21 lis 2020 11:00
Autor:

Długo wyczekiwana droga między Mechowcem a Werynią  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ruszyły prace przy drogach w dzikowieckiej gminie. Jak długo one potrwają? Które trakty zostaną odnowione?

Remontowane są trzy drogi gminne. Pierwsza z nich to trakt relacji Mechowiec - Zagrody w Mechowcu. Odnowione zostanie 990 metrów nawierzchni.


O drodze przeczytasz tutaj:


Remont obejmuje również drogę gminną przy ul. Cichej w Dzikowcu na długości 245 metrów. Trzecią remontowaną drogą jest droga gminna Wilcza Wola - Sudoły w Wilczej Woli na długości 990 metrów. 

Sporo chętnych

Przetarg na to zadanie został ogłoszony 14 września. Do tego zadania zgłosiło się sześć firm. Najtańsza propozycja padła od Przedsiębiorstwa Drogowego Sp. z.o.o ze Staszowa. Oferent zaproponował 414 913,14 zł za to zadanie. Natomiast najdrożej wyceniło swoje usługi Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z.o.o w Mielcu, proponując 579 057,73 zł. Przetarg wygrała firma, która zaproponowała niższą kwotę. 

W listopadzie

Prace rozpoczęły się 12 listopada i potrwają do końca miesiąca. Wójt na stronie gminy Dzikowiec poinformował, że w godzinach od 7 do 17 mogą występować utrudnienia w ruchu drogowym. Zakres prac obejmuje sfrezowanie obecnej nawierzchni, wyrównanie oraz położenie dwóch warstw asfaltu. Droga mechowiecka będzie miała szerokość czterech metrów, natomiast dwa pozostałe trakty gminne - 3,5 metra.

Wspólna

Droga gminna relacji Mechowiec - Zagrody należy w części do gminy Dzikowiec, a od strony Weryni do gminy Kolbuszowa. Czy mieszkańcy mogą liczyć, że obie części tych dróg będą odnowione? W tej sprawie kontaktowaliśmy Urzędem Gminy w Dzikowcu. Jak poinformował nas pracownik gminy, remontowana będzie dzikowiecka część drogi gminnej, zaś gmina Dzikowiec nie zawierała porozumienia, by wspólnie wyremontować obie części drogi.

 Jeśli nie teraz, czy można liczyć na remont drogi na całej długości za jakiś czas? Skontaktowaliśmy się także z Urzędem Miejskim w Kolbuszowej, jednak nikt z pracowników nie był w stanie na chwilę obecną udzielić informacji na ten temat. Do tematu wrócimy.

Mieszkaniec:
- Bardzo dużo osób z końca Mechowca i Dzikowca korzysta z tej drogi. Jak będzie na niej asfalt, to na pewno jeszcze więcej osób będzie nią przejeżdżać. W końcu wypada tę drogę zrobić, ponieważ źle to wygląda, jak droga wojewódzka krzyżuje się z drogą żwirową.

W sprawie remontu części drogi gminnej relacji Mechowiec - Zagrody należącej do Kolbuszowej napisaliśmy zapytanie mailowe do urzędu miejskiego. Czekamy na odpowiedź.

Józef Gancarz, sołtys Mechowca, na temat drogi relacji Mechowiec - Zagrody:

- Wystarczy zobaczyć z rana, ile ludzi tamtędy przejeżdża. Tam jest spokojnie, nie ma dużego ruchu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE