Reklama

Dla zdrowia, miejsc pracy i turystów

Opublikowano:
Autor:

Dla zdrowia, miejsc pracy i turystów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zespół dworsko-pałacowy ma szansę stać się nie tylko miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów, ale też dźwignią społeczno-gospodarczą Dzikowca.

Gmina otwarta na kulturę poprzez rewaloryzację zabytkowego zespołu parkowo-dworskiego w Dzikowcu - na tak nazwane zadanie samorząd stara się o dofinansowanie. Wielomilionowe. Szacowany koszt prac to bowiem ponad 4 mln zł. Zabytkowy kompleks ma ożyć i zyskać na wielowymiarowości: ma służyć nie tylko celom kulturalnym, ale także społecznym, zdrowotnym i edukacyjnym. Poddany renowacji i nowej adaptacji pomieszczeń, zespół dworski ma pełnić funkcję obiektu hotelowo-gastronomicznego oraz konferencyjno-rehabilitacyjnego. Dlatego też w planie działań jest: remont, modernizacja istniejących budynków, uporządkowanie terenu, zmiana nawierzchni, przebudowa układu ścieżek, parkingów i ciągów pieszo-jezdnych, budowa nowych urządzeń rekreacyjnych, małej architektury i oświetlenie terenu. 

Wszystko to ma doprowadzić do stworzenia ośrodka, którego usługi skierowane będą zarówno do gości spoza gminy, jak i do mieszkańców.

Więcej w 23 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE