Reklama

Diety radych powiatu kolbuszowskiego. Tyle samorządowcy dostali za roczną pracę w radzie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wybrani przez mieszkańców radni otrzymują za swoją pracę dietę. W przypadku radnych powiatu kolbuszowskiego na konta 17 osób trafiło łącznie prawie ćwierć miliona złotych. Mowa o kwocie "na rękę", ponieważ diety nie są opodatkowane.

Końcem września Sejm RP przyjął ustawę o przedłużeniu kadencji samorządowców do 30 kwietnia 2024 r. Oznacza to, że m.in. radni powiatu kolbuszowskiego będą pracowali w aktualnym składzie o kilka miesięcy dłużej, niż się spodziewali. Zmianę przepisów musi jeszcze zatwierdzić Senat RP. 

Przed samorządowcami z powiatu kolbuszowskiego kolejne sesje oraz spotkania komisji stałych działających przy radzie i zarządu powiatu. Za udział w każdym z nich otrzymują kwotę, jaką sami sobie ustalili. 

Ostatnia podwyżka została przegłosowana w listopadzie 2021 roku. Zwykli radni otrzymują za udział w sesji 420 zł. Przewodniczący komisji stałych za prowadzenie jednego spotkania otrzymują po 480 zł. Tyle samo trafia do kieszeni wiceprzewodniczących rady za udział w sesji. Członkowie zarządu dostają po 420 zł. 

Wyjątkiem jest miesięczny ryczałt, który otrzymuje przewodniczący Mieczysław Burek. Jest to 2860 zł. 

Dla jednych dieta, od której nie jest odbijany podatek, jest niewielkim zastrzykiem gotówki. Dla innych może być już konkretną kwotą porównywalną do minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w 2021 roku - było to wówczas  2 061,67 zł "na rękę". 

Ile zarobili radni powiatu kolbuszowskiego, pracując społecznie w minionym roku? Sprawdź, zaglądając do naszej galerii

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy