Kogo powiadomić o takiej sytuacji? Wszelkie przypadki pojawienia się wilków i innych dużych zwierząt chronionych na terenach zamieszkałych, które mogą stanowić niebezpieczeństwo, należy niezwłocznie zgłaszane bezpośrednio do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Włodarz powinien podjąć adekwatne do skali zagrożenia działania. Takie sygnały można również zgłaszać policji.
ZOBACZ TAKŻE: Punkt widokowy w powiecie kolbuszowskim. Gdzie się znajduje? [ZDJĘCIA - WIDEO - MAPA]
W przypadku pośredniego zagrożenia istnieje możliwość uzyskania zezwolenia na płoszenie i niepokojenie lub odłów, natomiast w przypadku realnego zagrożenia, zezwolenia Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska na zabicie zwierzęcia.
Sytuacja, gdy napotkamy w lesie zagryzioną sarnę, która mogła paść ofiarą wilków, nie powinna nas dziwić. Problem pojawia się wtedy, gdy te drapieżniki podejdą zbyt blisko domów. O takiej sytuacji pisaliśmy kilka tygodni temu. Nasz Czytelnik informował, że widział te zwierzęta w pobliżu zabudowań w Dzikowcu. O tym pisaliśmy tutaj: Wilki pod domami w Dzikowcu. Zagryzły sarnę [FILM - DRASTYCZNE ZDJĘCIA]
Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, zaznaczył, że w tym roku nie docierały do niego informacje dotyczące wilków. Przypomniał jedynie, że w zeszłym roku problem z tymi drapieżnikami, które zagryzły owce, był w Ostrowach Tuszowskich.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.