Reklama

Czy pracownicy szkoły będą mieli robione testy na obecność koronawirusa?

Opublikowano: czw, 25 cze 2020 16:12
Autor:

Czy pracownicy szkoły będą mieli robione testy na obecność koronawirusa? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mimo że koniec roku szkolnego i wakacje zbliżają się wielkimi krokami, radny pyta o bezpieczeństwo w szkole. Ryszard Gaweł dopytuje, czy pracownicy szkoły będą mieli robione testy na obecność koronawirusa.

Jak zauważył radny z Ostrów Tuszowskich, który jednocześnie jest nauczycielem w szkole w Cmolasie, na skutek istniejącego stanu epidemii w Polsce placówki edukacyjne działają głównie w formie nauczania zdalnego. - Ale zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej w przedszkolach i szkołach mogą być obecnie prowadzona zajęcia opiekuńcze, rewalidacyjne oraz konsultacje dla uczniów - zaznacza Ryszard Gaweł.

Środki zapobiegające

Przedstawiciel mieszkańców napisał w tej sprawie interpelację do Urzędu Gminy w Cmolasie. W swoim piśmie prosił m.in. o podanie liczby dzieci, które aktualnie uczęszczają do poszczególnych placówek, oraz dopytywał, czy gmina przekazała jakiekolwiek środki dezynfekujące do szkół. - Jakie środki zapobiegające zakażeniu koronawirusem zostały przedsięwzięte w poszczególnych placówkach? - prosił o odpowiedź radny.

Pytał on również o to, czy organ prowadzący przedszkola i szkoły, w tym przypadku cmolaska gmina, zamierza objąć nauczycieli prowadzących zajęcia oraz pracowników tych placówek testowaniem w kierunku wykazania zakażenia koronawirusem.

Stosowne działania

Odpowiedzi radnemu udzielił Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas. Jak się okazuje, do poszczególnych szkół na terenie gminy uczęszcza garstka uczniów. W zdecydowanej większości aktualna liczba dzieci w szkołach nie przekracza dziesięciu. Nauczyciele mają za zadanie prowadzić zajęcia m.in. opiekuńcze czy konsultacje.

Do placówek oświatowych gmina przekazała także sporą liczbę płynów dezynfekujących dla uczniów i pracowników.

Czy pracownicy szkół będą poddawani testom na obecność COVID-19? Jak zapewnił wójt Galek, jeżeli pojawią się stosowne przepisy Głównego Inspektoratu Sanitarnego, dotyczące testowania uczniów, nauczycieli i pracowników oraz innych osób, w kierunku wykazania zakażenia koronawirusem, gmina podejmie stosowne działania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE