Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej nadzoruje postępowanie w sprawie nietrzeźwego ratownika medycznego. Miał on 18 lutego 2021 roku udzielać pomocy mieszkance Kolbuszowej Górnej. Wtedy to w Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej, odnotowano anonimowe zgłoszenie o pijanym medyku.
ZOBACZ TAKŻE: Śmierć Wojciecha W. w komendzie w Kolbuszowej. Śledztwo zakończone. Jest decyzja prokuratora!
Skierowany na miejsce patrol policji, czekał przy krajowej drodze numer 9, aby przebadać zespół medyczny. Kolbuszowscy policjanci nie wskazali, aby medycy byli pod wpływem alkoholu. Jednak po niespełna 30 km, kiedy to zespół karetki dojeżdżał do szpitala, nowodębska policja, czekała, aby przebadać ratowników medycznych na obecność alkoholu w organizmie.
- 52-letni mężczyzna miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Prowadzone jest postępowanie pod kątem artykułu z kodeksu wykroczeń, mówiącego o podejmowaniu czynności zawodowych lub służbowych pod wpływem alkoholu
- poinformowała Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy policji w Tarnobrzegu.
W tej sprawie toczy się postępowanie w Prokuraturze Rejonowej w Kolbuszowej w sprawie narażenia mieszkanki Kolbuszowej Górnej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki.
Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa kolbuszowskiej prokuratury poinformowała dodatkowo, że w związku z tą sprawą toczy się także postępowanie wobec funkcjonariuszy z KPP w Kolbuszowej, którzy badali 52-lata na stan trzeźwości. Prokuratura ma za zadanie sprawdzić, czy policjanci z kolbuszowskiej policji dopełnili wszystkich swoich obowiązków związanych z przeprowadzeniem kontroli. Do tematu będziemy wracać.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.