Reklama

Czy dla wszystkich chętnych wystarczyło miejsc w kolbuszowskich szkołach średnich?

Opublikowano:
Autor:

Czy dla wszystkich chętnych wystarczyło miejsc w kolbuszowskich szkołach średnich?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pół tysiąca uczniów wybrało na kontynuację edukacji szkoły średnie w powiecie kolbuszowskim. Czy dla wszystkich wystarczyło miejsc?

W czwartek (24 lipca) w szkołach średnich w powiecie kolbuszowskim zakończyła się rekrutacja uzupełniająca. Jednak ci, którzy szukają swojego miejsca w liceum (dotyczy absolwentów gimnazjów), technikum czy szkole branżowej, mają jeszcze szansę. Wciąż prowadzona jest rekrutacja dodatkowa. Przedstawiciele placówek przypominają, że uczniowie mogą jeszcze składać dokumenty aplikacyjne.

Wybór ucznia

Jak się okazuje, dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszy się Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. Szkołę tę wybrało 192 uczniów. Z czego 89 to absolwenci gimnazjów, zaś 103 szkoły podstawowej (dane z 18 lipca). Jak dowiadujemy się od Barbary Żarkowskiej z kolbuszowskiego starostwa, w liceum są jeszcze wolne miejsca dla absolwentów gimnazjów. W oddziałach, w których uczyć się będą uczniowie kończący ośmioletnią szkołę podstawową, nie ma już wolnych miejsc.

Z kolei w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni w sumie przyjętych jest 88 uczniów. 45 osób to absolwenci gimnazjów, a 43 szkół podstawowych. Wolne miejsca w tej szkole, zarówno dla jednych, jak i dla drugich absolwentów, są jeszcze na kilku kierunkach. Wolne miejsca czekają także na chętnych, chcących kontynuować naukę w Szkole Branżowej I stopnia. 

W Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej przyjętych zostało 273 uczniów (dane na 22 lipca). W szkole prowadzony jest nabór dodatkowy. Wolnych miejsc nie ma już na kierunkach technik informatyk oraz technik logistyk. Chętni mogą natomiast złożyć dokumenty aplikacyjne do Szkoły Branżowej I st. Rekrutacja uzupełniająca prowadzona jest jeszcze na kilku kierunkach.

Zapraszają

Starosta kolbuszowski Józef Kardyś zapewnia, że rekrutacja do szkół średnich na terenie powiatu kolbuszowskiego przebiega bez większych problemów. – Każdy uczeń, który spełni kryteria ustalone przez daną szkołę, zostanie przyjęty – mówi starosta. – Jesteśmy przygotowani na rekrutację podwójnego rocznika i zapraszamy młodzież do naszych szkół – podsumowuje szef powiatu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE