Czwarte miejsce Fregaty w klasyfikacji drużynowej

Czwarte miejsce Fregaty w klasyfikacji drużynowej  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCIZakończyła się rywalizacja w kolejnej edycji Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci (10-11 lat). Ostatnie zawody odbyły się w Rzeszowie.

Kolbuszowscy pływacy potwierdzili, że w wojewódzkich zmaganiach odgrywają bardzo istotną rolę. Po wszystkich jesiennych zawodach Fregata zajmuje w klasyfikacji drużynowej czwarte miejsce, wspólnie z Motylem Stalowa Wola (16 klubów). Wyżej od kolbuszowskiej ekipy był tylko Ikar Mielec, a także Gryf Dębica i Sokół Rzeszów.

W ostatnich zawodach, które odbyły się w stolicy Podkarpacia (10 grudnia) walczyło 210 zawodników z 17 klubów. Fregatę reprezentowało 12 zawodników, którzy aż 9 razy stawali na podium. Braian Skowroński zdobył 2 złote medale: na dystansie 100 metrów stylem dowolnym i na 100 m stylem zmiennym.

Szczepan Wójcik zgarnął też dwa złote medale. Pierwszy na dystansie 200 m stylem dowolnym, drugi na 100 m stylem zmiennym. Michał Szostak był drugi na dystansie 200 metrów stylem dowolnym i czwarty na 100 m stylem zmiennym. Mikołaj Wójcik zdobył złoty medal na dystansie 50 metrów stylem motylkowym i brąz na 100 m stylem dowolnym. Julia Szklarz pokusiła się o srebro na dystansie 100 metrów stylem dowolnym i była piąte na 100 m stylem zmiennym. Bardzo dobrze spisała się kolbuszowska sztafeta 11-latków (4x50 m stylem dowolnym).

Fregata w składzie: Michał Szostak, Karol Rzemień, Wiktor Blicharz, Szczepan Wójcik, zajęła pierwsze miejsce. Sztafeta 10-latków (4x50m stylem dowolnym) w składzie: Mikołaj Wójcik, Karol Lewandowski, Michał Barański, Braian Skowroński uplasowała się na trzecim miejscu. – Osiągnęliśmy bardzo dobry wynik. Gratulacje dla naszych zawodników - cieszył się Bartosz Pietryka, trener Fregaty.