Reklama

Cztery szkoły do likwidacji?

Opublikowano: wt, 6 wrz 2016 05:01
Autor:

Cztery szkoły do likwidacji? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z audytu przygotowanego przez niezależnych specjalistów wynika, że w gminie należałoby zlikwidować aż cztery szkoły podstawowe. Co na to radni i dyrektorzy zagrożonych placówek?

Oświata i wychowanie to dział, który każdego roku pochłania najwięcej pieniędzy z gminnych budżetów. Gmina Kolbuszowa w minionym roku wydała na ten cel ponad 30 mln zł. Plan na ten rok to grubo ponad 28 mln zł. Magistrat zastanawia się więc, w jaki sposób można by zmniejszyć koszty na edukację. Kilka tygodni temu burmistrz Jan Zuba zlecił Podkarpackiemu Ośrodkowi Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie dokonanie analizy finansowo-organizacyjnej oświaty w gminie Kolbuszowa. Zespół niezależnych audytorów zbadał między innymi, ile wynosi średni koszt utrzymania jednego ucznia, ilu nauczycieli pracuje w poszczególnych placówkach, ile dzieci uczęszcza do danych szkół i ile co roku gmina musi dopłacać do utrzymania wszystkich szkół. Wybrane wyniki audytu po raz pierwszy zostały zaprezentowane radnym na ostatniej sesji (25 sierpnia).

Więcej w 35 numerze Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 5 lat temu | ocena +1 / -0

    fan 8-klas

    Na progu reformy "likwidującej" Szkoły Podstawowe i Gimnazja a powołującej 8-mioklasowe Szkoły Powszechne, głupotą jest podejmowanie jednoznacznych - opierających się wyłącznie na tym co było, a nie na tym co będzie - decyzji!