Reklama

Cztery etaty mniej

Opublikowano:
Autor:

Cztery etaty mniej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 1 września w Zespole Szkół Specjalnych z zaplanowanych 15 oddziałów ruszy o trzy mniej. Ich redukcja odbije się przede wszystkim na nauczycielach, którzy już teraz muszą liczyć się z utratą pracy. – Nic na to nie poradzimy – komentuje krótko burmistrz Jan Zuba.

Temat planowanych cięć etatów w ZSS w Kolbuszowej Dolnej wypłynął podczas majowej sesji rady miejskiej (pisaliśmy o nim w ostatnim numerze naszego tygodnika – przyp.red.). Burmistrz tłumaczył wtedy swoją decyzję funkcjonowaniem w placówce oddziałów niespełniających kryterium liczebności oraz wysokimi dopłatami, które rokrocznie gmina musi zabezpieczać w swoim budżecie na utrzymanie placówki (tylko w tym roku na ten cel popłynie ponad 400 tys. zł). Dla samorządu gminnego, jak podkreślał Jan Zuba, taka sytuacja jest o tyle kłopotliwa, że prowadzenie szkół specjalnych jest w gestii powiatu. Pierwsze rozmowy na temat konieczności redukcji oddziałów, a co za tych idzie też etatów, odbyły się 24 maja. Spotkanie miało charakter zamknięty i wzięli w nim udział tylko burmistrz, inspektor do spraw oświaty oraz dyrekcja i grono pedagogiczne ZSS. Kolejne zebranie, już z udziałem starosty, radnych i przedstawicieli rodziców, odbyło się w miniony czwartek (2 czerwca).

Więcej w Korso nr 23/08.06.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE