Reklama

Czarny dym z komina jednej z firm w Kolbuszowej. Co na to prezes?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Czarny dym z komina jednej z firm w Kolbuszowej. Co na to prezes? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zima równa się okres grzewczy. Co za tym idzie, odzywają się niezadowoleni mieszkańcy, którzy wskazują, z których kominów wydobywa się najczarniejszy dym.

Jeszcze w ubiegłym roku wpłynęło do nas kilkanaście zgłoszeń od Czytelników, że czarny dym, wydobywający się z komina jednej z firm w Kolbuszowej, jest niepokojący. - Czym oni palą? Kolbuszowa cała w dymie? Trzeba coś z tym zrobić? Chyba mają jakąś awarię. Niech ktoś to w końcu sprawdzi - brzmiały pytania interweniujących. 

Prezes odpowiada

Wacław Orzech, prezes przetwórstwa Orzech, zapewnia, że zakład spełnia wszystkie wymagane normy. - Jesteśmy pod stałym nadzorem rzeszowskiego oddziału ochrony środowiska - podkreśla prezes Orzech. Nie ma też mowy o awarii, z uwagi na regularne przeglądy pieców. - Palimy węglem, który ma wszystkie atesty. Przeprowadzane kontrole nie wykazały żadnych uchybień - dodaje nasz rozmówca. 

Zapytaliśmy straż miejską, czy do nich też dotarły takie sygnały od mieszkańców. - W ostatnich dwóch latach do straży miejskiej nie wpłynęły skargi dotyczące spalania odpadów w kotłowni zakładu. Wcześniejsze skargi dotyczyły właśnie czarnego dymu i duszącego zapachu wydobywającego się z komina - poinformował Grzegorz Dzimiera, komendant Straży Miejskiej w Kolbuszowej. 

Jak dodał, przeprowadzone kontrole nie potwierdziły, aby w piecu spalane były odpady. - Z naszych ustaleń wynika, że w kotłowni zainstalowany został piec nowej generacji, z automatycznym podajnikiem. Może on prawidłowo funkcjonować jedynie przy stosowaniu odpowiedniego paliwa - wyjaśnił.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy