Reklama

Ćwierć miliona do podziału w gminie Majdan Królewski

Opublikowano:
Autor:

Ćwierć miliona do podziału w gminie Majdan Królewski  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 250 tys. złotych trafi w 2020 roku do siedmiu sołectw w ramach funduszu sołeckiego. Decyzje o tym, w co ulokować pieniądze, padły podczas zebrań sołeckich.

Fundusz sołecki to pieniądze w budżecie gminy zagwarantowane dla sołectw na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców.

 

Najmniej Rusinów

W tym roku do podziału gmina Majdan Królewski miała dokładnie 256 tys. 607 zł 80 gr. Sześć spośród siedmiu miejscowości gminy do rozdysponowania dostało po 39 tys. 907 zł 90 gr. Siódme i najmniejsze sołectwo Rusinów otrzymało do wykorzystania 17 tys. 160 zł 40 gr.

Przed ostatecznym ustaleniem zadań realizowanych w ramach funduszu sołeckiego w każdej z miejscowości odbyło się zebranie sołeckie. To na nim sołtysi spotkali się ze swoimi mieszkańcami. Wspólnie zdecydowano, jakie przedsięwzięcia zostaną wykonane dzięki pieniądzom w roku 2019.

 

 

Na trzy

 Mieszkańcy Majdanu Królewskiego, obecni podczas zebrania wiejskiego 29 września, zdecydowali, że w ramach funduszu sołeckiego wykonane zostaną w sumie trzy zadania. Na pierwsze z nich - budowę wiaty drewnianej, nieobudowanej o konstrukcji szkieletowej oraz podjazdu dla niepełnosprawnych na placu zabaw w przy budynku Publicznego Przedszkola w Majdanie Królewskim ma zostać przeznaczone 30 tys. zł. Równe 2 tys. zł ma kosztować drugie z zadań tj. organizacja zawodów sportowych w PSP w Majdanie Królewskim. Pozostała kwota (ponad 7,9 tys. zł) ma zostać przeznaczona na budowę drogi gminnej (ul. Strażackiej, strona zachodnia) w Majdanie Królewskim.

 

Nie dzielili

Zebranie wiejskie w Brzostowej Górze odbyło się 14 września. Zdecydowano na nim, że cała suma (39 tys. 907 zł 90 gr) przysługująca sołectwu w ramach funduszu sołeckiego trafi do OSP w Brzostowej Górze jako dofinansowanie zakupu samochodu strażackiego.

 Pieniędzy nie dzielił też Rusinów. Całość, która mu przysługiwała (17 tys. 160 zł 40 gr),  zostanie przeznaczona na przebudowę drogi gminnej w Rusinowie "Stawisko-Gadka".

 Decyzję o wydaniu całej sumy pieniędzy (39 tys. 907 zł 90 gr) tylko na jedno zadanie podjęli także mieszkańcy Krzątki. W ramach funduszu sołeckiego na 2020 rok wyremontowany zostanie chodnik dla pieszych przy drodze powiatowej "od drogi wojewódzkiej nr 872 Krzątka - Trzosowa Ścieżka".

 

Ze szczegółami

 Szczegółowo kasę podzielili mieszkańcy Woli Rusinowskiej. 5,7 tys. zł zostanie przekazane tutejszej szkole podstawowej na jej doposażenie (zakup betonowego stołu do tenisa stołowego - 3,5 tys. zł oraz zakup sprzętu nagłaśniającego na akademie szkolne - 4,2 tys. zł).

 W ramach funduszu sołeckiego w 2020 roku doposażona na kwotę 9 tys. zł zostanie także świetlica wiejska w Woli Rusinowskiej. Zakupione zostaną między innymi: firanki do okien, rolety wewnętrzne, deski zabezpieczające ściany przed otarciem, obrusy na stoły, dwa regały oraz środki czystości.

 Mieszkańcy Woli Rusinowskiej nie zapomnieli także o swoich strażakach. Tutejsza Ochotnicza Straż Pożarna zostanie doposażona na kwotę 11 tys. zł. Za te pieniądze zakupione zostaną między innymi: pompa pływająca do wody, agregat prądotwórczy, maszt oświetleniowy, siekiera rozłupująca, dwie latarki na baterie, spodniobuty, czyli tzw. wodery, młotki awaryjne do tłuczenia szyb z nożem, uchwyty na latarkę do hełmu oraz gaśnica proszkowa z uchwytem wieszającym na ścianę.

Pozostała kwota (12 tys. 207 zł 90 gr) trafi na rozbudowę drogi gminnej "Murynia - Jeziorko".

 

Dla każdego

Komorowianie postanowili natomiast, że przysługujące im pieniądze przekażą na sześć konkretnych zadań. 4 tys. zł będzie kosztować wykonanie szafy do świetlicy wiejskiej. 2 tys. zł ma pochłonąć drugie z zadań - udrożnienie rowu melioracyjnego w przysiółku Górki. 

Najwięcej pieniędzy (26 tys. 907 zł 90 gr) kosztować ma remont sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Komorowie. Kolejne z zadań to wykonanie monitoringu przy remizie OSP w Komorowie oraz zakup radiotelefonów (4 tys. zł). 2 tys. zł trafi na potrzeby orkiestry dętej, dla której zostaną zakupione stroje. Ostatnie z zadań - aktualizacja tablic kierunkowych dojazdów do posesji - ma kosztować 1 tys. zł.

 

Remont w szkole

A jak przysługującą kwotę podzielili mieszkańcy Huty Komorowskiej? Na zebraniu wiejskim zdecydowano, że 5 tys. zł zostanie przeznaczone na wykonanie chodnika łączącego budynek remizy z tzw. podłogą taneczną na terenie OSP w Hucie Komorowskiej. Równe 2 tys. zł ma kosztować zakup tablic informacyjnych.

 Najwięcej pieniędzy (32 tys. 907 zł 90 gr) przekazano na remont korytarzy w szkole podstawowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE