Reklama

Co z zakładem ceramiki w Hadykówce?

Opublikowano: wt, 11 maj 2021 13:12
Autor:

Co z zakładem ceramiki w Hadykówce? - Zdjęcie główne

Kilka miesięcy temu wysłaliśmy pytania do inwestora odnośnie jego planów związanych z zakładem. Niestety nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Do tematu będziemy wracać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wracamy do sprawy dawnego Zakładu Ceramiki Budowlanej w Hadykówce. Nowy właściciel chce wydobyć i wywieźć stamtąd złoża gliny. Kolbuszowski sanepid wydał opinię w tej sprawie. Brak jednak dwóch najważniejszych decyzji, bez których sprawa utknęła w miejscu.

Wójt gminy Majdan Królewski stwierdził, że postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia pn. Kontynuacja eksploatacji surowców ilastych ze złoża "Hadykówka", nie może zostać zakończone w ustawowym terminie. Dlaczego?

Jerzy Wilk, włodarz majdańskiej gminy, wyjaśnia w swoim piśmie, że przyczyną przedłużenia terminu jest brak opinii Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz Dyrektora Zarządu Zlewni w Stalowej Woli, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Opinię w tej sprawie wydał jak na razie kolbuszowski sanepid, który stwierdził, że przed przystąpieniem do prac inwestor powinien przygotować raport oddziaływania na środowisko. Należy jednak podkreślić, że jeżeli RDOŚ postanowi inaczej, wówczas to jego decyzja jest nadrzędna.

 Wójt wyznaczył nowy termin załatwienia sprawy, do 30 września. Jeżeli do tego czasu opinie instytucji nie pojawią się na biurku włodarza, termin ponownie zostanie przesunięty.

Stronom, które zostały uznane w sprawie, służy prawo do wniesienia ponaglenia, zawierającego uzasadnienie. Mogą one ponadto zapoznać się z dokumentacją sprawy w siedzibie Urzędu Gminy w Majdanie Królewskim. Liczba stron postępowania w przedmiotowej sprawie przekracza dziesięć.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy