Reklama

Co z tym internetem? Mieszkańcy się niecierpliwią

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Co z tym internetem? Mieszkańcy się niecierpliwią  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy się niecierpliwią i dopytują o internet światłowodowy. Chcieliby w końcu korzystać z usług szerokopasmowego łącza. Kiedy w końcu będzie taka szansa?

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy Cmolas sprawami budowy, a także rozbudowy i modernizacji sieci światłowodowej oraz usług z tym związanych wójt Eugeniusz Galek wystąpił do dwóch operatorów będących dysponentami sieci światłowodowej z kilkoma pytaniami.


Na ostatniej sesji (19 stycznia) o internet w imieniu mieszkańców dopytywali Stanisław Siębor, radny z Porąb Dymarskich, oraz radna z Cmolasu Bernadetta Wolak-Posłuszny
Spotkanie z przedstawicielem

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, poinformował, że miał on dłuższe spotkanie z przedstawicielem firmy VoiceNet. - Chciałem uzyskać od niego jak najwięcej informacji na temat przyłączy internetowych na terenie poszczególnych miejscowości - wyjaśnił włodarz cmolaskiej gminy.

Wójt Galek zaznaczył, że mieszkańcy, którzy złożyli wnioski o przyłącze, powinni mieć je wykonane w najbliższych miesiącach letnich. - Pojawił się podmiot gospodarczy, który chce wykonywać też przyłącza i świadczyć usługi, m.in. w Hadykówce (firma Upc - przyp. red.). Z tego co powiedział mi dyrektor VoiceNetu, on jeszcze nie ma dogranych wszystkich ustaleń z VoiceNetem. Czyli to jest dopiero początek drogi i on trochę partyzantki robił - mówił szef gminy Cmolas.
Przyłącza na wiosnę

Eugeniusz Galek wyjaśnił, że w miesiącach wiosennych z internetu światłowodowego powinni korzystać już mieszkańcy Hadykówki, Cmolasu oraz Dąbrówki. - To są słowa dyrektora VoiceNetu, podkreślam. Dotyczy to również pozostałych miejscowości - zaznaczył wójt. Pytał on również przedstawiciela firmy, czy są przeszkody natury formalnej, m.in. brak zgody niektórych właścicieli na poprowadzenie przyłącza przez ich działki itd. Okazuje się, że nie ma takich problemów.

Włodarz cmolaskiej gminy dodał również, że w części zachodniej gminy jest "konflikt" z Multimediami. - Wygląda to tak, że Multimedia w zachodniej części gminy Jagodnik czy Ostrów Baranowskich, gdzie są właścicielami słupów, po prostu nie chcą ich udostępnić. Dojdzie zapewne do tego, że w niektórych częściach tych miejscowość będzie stał słup obok słupa lub w pobliżu. Przytaczam tu słowa dyrektora Grzegorza Czernickiego - podkreślił raz jeszcze wójt.

INWESTOR
Gmina Cmolas nie jest inwestorem budowy sieci światłowodowej.
Inwestorem budowy sieci realizowanej przez VoiceNet jest Urząd Marszałkowski, natomiast firma Multimedia realizuje projekt we własnym zakresie.

PISMA DO FIRM
Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, wysłał pisma do Multimediów. Chce uzyskać informację, czy na terenie gminy Cmolas będzie rozbudowywana sieć światłowodowa i w jakim terminie oraz gdzie. Drugie pytanie dotyczy przyłącza do budynków w Ostrowach Tuszowskich, Baranowskich, Jagodniku i Toporowie.
Z kolei firmę VoiceNet wójt poprosił o informację, czy będzie kontynuacja sieci światłowodowej w Dąbrówce, Trzesówce, Ostrowach Tuszowskich i Baranowskich, Porębach Dymarskich, Hadykówce, Toporowie i Jagodniku oraz w jakich terminach. Wójt chce uzyskać także informacje, kiedy będą wykonywane przyłącza do poszczególnych budynków i na jakich zasadach. Włodarza interesuje także, jakie będą koszty i zasady korzystania z internetu, telefonu czy telewizji w firmie VoiceNet oraz czy mieszkańcy mogą zawierać umowy z innymi operatorami. W tej sprawie gmina czeka na odpowiedź.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy