Reklama

Co z remontem mostu nad kolbuszowskim Nilem?

Opublikowano: wt, 28 sty 2020 17:00
Autor:

Co z remontem mostu nad kolbuszowskim Nilem?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zastępca burmistrza odpowiada w sprawie poruszonej przez radną Barbarę Bochniarz, a dotyczyła ona naprawy kładki na ul. Parkowej w Kolbuszowej. Co jeszcze zostanie ulepszone?

Mowa o niewielkim moście nad Nilem pomiędzy ogródkiem jordanowskim a szaletami miejskimi. Radna Barbara Bochniarz interweniowała w tej sprawie u burmistrza Kolbuszowej.

Odpowiedź z "góry"

Na interpelację radnej Barbary Bochniarz odpowiedział Marek Gil, zastępca burmistrza. Poinformował on, że przebudowa ul. Parkowej w Kolbuszowej objęta jest już projektem budowlanym. Wiąże się to z inwestycją budowy ciągu pieszego wzdłuż rzeki Nil. Wtedy to ul. Parkowa zostanie przebudowana łącznie z rozbudową parkingu. Są to zadania w ramach zagospodarowania terenów wzdłuż rzeki Nil oraz rewitalizacji miasta Kolbuszowa. 

Zakres prac, które zostaną wykonane, to między innym remont nawierzchni ul. Parkowej z asfaltowej na kostkę betonową, z wyznaczeniem ruchu dla pieszych i rowerzystów. W planach ujęta jest także modernizacja wspomnianej przez radną kładki. Wymieniona zostanie tam izolacja i nawierzchnia asfaltowa na kostkę betonową. Zamontowane zostaną też bariery, kładka zyska nowe podświetlenie. Ogrodzenie wzdłuż Szkoły Podstawowej nr 1 a ogródkiem jordanowskim nabierze jednej wspólnej formy.

W tym roku

Odpowiadając radnej Bochniarz, Marek Gil zaznaczył, że prowadzone są już prace przygotowawcze do ogłoszenia przetargu. Pozwoli to na znalezienie wykonawcy, który przedstawi najkorzystniejszą ofertę i zagwarantuje wykonanie robót budowlanych.

- Zakłada się, że ogłoszenie o przetargu zostanie opublikowane jeszcze w pierwszym kwartale 2020 roku - nadmienił Marek Gil, zastępca burmistrza Kolbuszowej. Przedstawiciel magistratu przypomniał także, że burmistrz wskazał tę inwestycje do lokalnego programu rewitalizacji dla gminy Kolbuszowa na lata 2011-2022.

W 2018 roku magistrat miasta nad Nilem złożył wniosek o dofinansowanie, który został pozytywnie zaopiniowany. Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na "przywróceniu do życia" terenów i obiektów łącznie z funkcjonalnym zagospodarowaniem ich otoczenia.

- Apeluję o remont nawierzchni tej kładki poprzez wylanie jednolitej masy asfaltowej - napisała w interpelacji Barbara Bochniarz. Konieczność przeprowadzenia prac na Parkowej argumentowała tym, że obecnie jej nawierzchnia jest nierówna i pełna zagłębień. - Powoduje to kłopot w jej użytkowaniu i wyglądzie - podkreślała radna Bochniarz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE