Reklama

Co z połączeniem autobusowym Kolbuszowa - Wilcza Wola?

Opublikowano: ndz, 30 sie 2020 14:58
Autor:

Co z połączeniem autobusowym Kolbuszowa - Wilcza Wola?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wrzesień zbliża się wielkimi krokami. Niebawem uczniowie będą dojeżdżać do szkół. Co zatem z kursem Kolbuszowa - Wilcza Wola? Wracamy do tematu.

Przypominamy, że gmina Kolbuszowa w porozumieniu z gminą Dzikowiec zajmie się prowadzeniem kursu linii Wilcza Wola - Kolbuszowa. Na ten cel otrzymano dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w wysokości 3 zł do każdego kilometra. Dodatkowo gmina Dzikowiec ze swojego budżetu odłożyła 40 tysięcy złotych na to zadanie. Czy aby na pewno uda się od 1 września uruchomić ową komunikację, skoro formalności nadal są w toku?

20 sierpnia ruszył przetarg na świadczenie usług transportu zbiorowego tej linii. Potrwa on do 27 sierpnia bieżącego roku.

Jak poinformował nas pracownik urzędu w Kolbuszowej, z działu zamówień publicznych, dopiero po upływie 7 dni od dnia umieszczenia ogłoszenia oferenci będą mogli zgłaszać się do przetargu. Zamówienie publiczne wykonywanie jest w trybie pilnym, jednak jeszcze nie można określić, czy kurs będzie uruchomiony od początku września. Obecnie linię w okresie wakacyjnym podtrzymuje prywatny przewoźnik, Henryk Sobala. Jak poinformował nas w rozmowie telefonicznej, zamierza zgłosić się do przetargu. Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE