Reklama

Co z internetem w gminie Niwiska?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Co z internetem w gminie Niwiska?  - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po raz kolejny na sesji rady gminy pojawił się temat światłowodu. Mieszkańcy nie mogą się doczekać podpięcia do internetu. Jak wygląda sytuacja w gminie Niwiska?

W minionym tygodniu po raz kolejny odbyło się spotkanie samorządowców. Robert Róg, przewodniczący prezydium, przekazał informację o przyłączeniu do światłowodu w gminie Niwiska. Skąd wynikają opóźnienia?

Zmiany kadrowe

Doszło do pewnych zmian w realizacji projektu światłowody. 

- Z informacji bieżących, które otrzymałem, to na pewno nie będą realizowane żadne punkty dodatkowe oprócz tych, które do tej pory udało się wdrożyć

- poinformował przewodniczący Robert Róg.

- Proszę zapomnieć o takiej możliwości

- podkreślił.

Radny Róg przypomniał, że deklarował wsparcie dla wszystkich osób, które do końca 2020 roku zgłosiły się i jest duża szansa, że te punkty wejdą do realizacji.

- Natomiast dla wszystkich innych, a takowe jeszcze były zgłaszane, szanse są wręcz znikome

- podsumował. 

Przewodniczący zasugerował, że trzeba będzie się starać o usługi konkurencji, wtedy te punkty bez zaplanowanego przyłączenia do światłowodu będą miały szansę na realizację.

Kiedy internet?

- Najwcześniejsze podłączenia deklarowane na tę chwilę przez firmę wprowadzającą światłowód przewidywane są na maj - wyjaśnił rajca Robert Róg. Prace uzależnione są od zamknięcia pętli światłowodowej. 

Takie pętle są na odcinku północnym, czyli Siedlanka, Kosowy, Przyłęk i Hucina. W tych miejscowościach może się to trochę przedłużyć. - Na Niwiskach myślę, że w maju będzie to już bardzo realne - nadmienił samorządowiec. 

Przypomnijmy, że podczas ubiegłych obrad gminnych samorządowców radny Stanisław Rzemień dopytywał, skąd takie opóźnienia w przyłączeniu mieszkańców do sieci światłowodowej.  

- Na jakim etapie jest internet, bo we wszystkich gminach słychać, że wójtowie apelują, piszą pisma i obiecuje im, że na dniach będą zakładać, a o gminie Niwiska cichutko. Czy jest jakaś szansa, że w tym roku będziemy mieć, czy nie?

- dopytywał rajca Stanisław Rzemień. 

Szefowa gminy Elżbieta Wróbel odpowiedziała, że z rozmów przeprowadzonych z przedstawicielami firmy Voice Net wynika, że przesunęli oni możliwość wpięcia posesji mieszkańców i zawierania umów z końca marca na koniec czerwca. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy