Reklama

Co z internetem dla mieszkańców? O to pytają radni

Opublikowano: ndz, 9 sie 2020 13:00
Autor:

Co z internetem dla mieszkańców? O to pytają radni  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni dopytywali na ostatniej sesji, co z internetem i światłowodem na terenie gminy Cmolas.

Temat poruszył na spotkaniu Stanisław Siębor, radny z Porąb Dymarskich. - Linie światłowodowe, internet są kluczowymi narzędziami do komunikacji. Chodzi nam o koordynację ze strony urzędu, współpracę gminy z firmami - zaznaczył przedstawiciel mieszkańców.

 Do tematu odniósł się również Andrzej Zagroba, radny z Cmolasu. - Rozmawiałem z przedstawicielem firmy i podkreśla on, że bardzo istotnym elementem, dlaczego się to przeciąga, jest opór ludzki - mówił rajca. Jak podkreślił radny Zagroba, wykonawcy najczęściej skarżą się na brak współpracy i zgody ze strony mieszkańców na przepuszczenie, chociażby linii światłowodowej przez ich posesje.

- Prośba do gminy i wójta, aby pomóc w jakiejś mediacji między firmą a mieszkańcami - zaznaczył przedstawiciel mieszkańców.

 Jak zaznaczył Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, stara się on osobiście negocjować z opornymi mieszkańcami. - Wierzcie mi, że robię wszystko, żeby prace tych firm koordynować. Współpraca urzędu z firmami montującymi internet jest wzorcowa. Idziemy nieraz w pole i ja wskazuje, gdzie najlepiej jest przeprowadzić łącze - dodaje włodarz, podkreślając, że bez zgody tylko jednego mieszkańca internetu światłowodowego może nie mieć cały przysiółek we wsi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE