Reklama

Co z drogą łączącą Mechowiec z Werynią. - Czy zostanie zamknięta? - zastanawiają się radni z gminy Dzikowiec

Opublikowano: sob, 13 kwi 2019 07:30
Autor:

Co z drogą łączącą Mechowiec z Werynią. - Czy zostanie zamknięta? - zastanawiają się radni z gminy Dzikowiec - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Czy żwirowa droga łącząca Mechowiec z Werynią, z którą ma przeciąć się budowana obwodnica, zostanie zamknięta? Jeden z dzikowieckich radnych apeluje do wójta, aby uregulować jej własność prawną.

- Rozmawialiśmy o tej drodze łączącej Zagrody Mechowieckie z nowo budującą się drogą wojewódzką - informował na komisji Jerzy Sito, radny z Dzikowca. - Pan wójt wtedy stwierdził, że na tej drodze jest nieuregulowana własność prawna, że częścią tej drogi są grunty prywatne - zaznaczył rajca, dopytując o to, czy gmina prowadziła jakiekolwiek rozmowy z właścicielami.

 

Będą czy były

 

- Czy są, czy były prowadzone jakiekolwiek rozmowy z tymi właścicielami, żeby jednak doprowadzić do finału, żeby te grunty przeszły na własność gminy, żeby tę drogę zrobić - dopytywał wójta Jerzy Sito. Jak podkreślił, gmina musi się pospieszyć. - Jeżeli czytamy, że droga wojewódzka ma powstać do końca sierpnia, żeby z tym zdążyć. Ja widziałem te plany i tej drogi nie będzie, jeżeli nie będzie interwencji wójta.

Jak poinformował Józef Tęcza, odcinek należący do gminy Dzikowiec to około 200 metrów. Reszta należy do gminy Kolbuszowa.

Jerzy Sito tłumaczył, że gmina musi działać w imieniu mieszkańców Mechowca i Dolnego Dzikowca. - Ta droga będzie dochodziła do drogi serwisowej i nie będzie połączona z asfaltem, i to sobie strzelimy w kolano - mówił rajca.

Jak dodał wójt, to gmina Kolbuszowa musi najpierw zacząć coś działać w tej sprawie.

Będzie czy nie będzie

 

W sprawie drogi żwirowej na Kolonii, która rzekomo nie będzie przejezdna, skontaktowaliśmy się z dyrektorem kontraktu, który nadzoruje budowę małej obwodnicy. - Będzie tam skrzyżowanie z wyspą, lewoskręty, będzie tam normalne skrzyżowanie i w każdym kierunku będzie można przejechać - zapewnia Krzysztof Czech. Jak dodaje przedstawiciel firmy, drogowcy mają za zadanie wybudować krzyżowanie.

Krzysztof Czech informuje także, jak posuwają się prace na budowie obwodnicy. - Położyliśmy około trzech kilometrów warstwy bitumicznej, wiadukt jest już zrobiony, bierzemy się teraz za most. Fundamenty mam nadzieję zrobić w tym miesiącu.

 

Będzie asfalt, ale...

 

Jak poinformował Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, jeszcze w tym roku gmina ma położyć asfalt na odcinku około 300 metrów. Nowa droga ma powstać w Weryni, na odcinku drogi żwirowej na Kolonii, od budowanej obwodnicy, w stronę drogi wojewódzkiej nr 875.

Burmistrz dodał również, że jest to odcinek traktu, przy którym znajdują się domy, dlatego powstanie tam dywan asfaltowy. Dalej w stronę Mechowca gmina Kolbuszowa asfaltu nie wykona, ponieważ nie ma zaplanowanych pieniędzy na taką inwestycję. Jak tłumaczy Jan Zuba, ta droga prowadzi głównie do pól i nie jest na chwilę obecną priorytetem. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.