Reklama

Co blokuje powstanie muralu na budynku Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Co blokuje powstanie muralu na budynku Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej? - Zdjęcie główne

Mural ma powstać na budynku LO w Kolbuszowej. | foto Anna Pocałuń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na ścianie budynku hali widowiskowo-sportowej kolbuszowskiego LO ma powstać ogromny mural. Projekt malunku jest już gotowy.

Postać Janka Bytnara, ale i nie tylko, ma zostać namalowana na muralu, który powstanie w Kolbuszowej. Z przygotowanych kilku projektów Instytut Pamięci Narodowej zatwierdził jeden.

 

Plany były takie, aby malunek był już gotowy w czerwcu, kiedy to świętowano 110-lecie kolbuszowskiego ogólniaka. Tak się jednak nie stało. Dlaczego?  Liceum starało się o współfinansowanie tego przedsięwzięcia przez Instytut Pamięci Narodowej. Takie wsparcie otrzymało. Do centrali w Warszawie przesłano kolejną prośbę o zwiększenie kwoty przeznaczonej na kolbuszowski mural. Placówka wciąż czeka na decyzję. Dariusz Fus, dyrektor kolbuszowskiego LO, liczy na to, że mural powstanie najpóźniej przed 80. rocznicą śmierci Janka Bytnara i akcji pod Arsenałem, które przypadają w marcu przyszłego roku. 

 

Wykonawcą malunku będzie Rafał Roskowiński, pionier sztuki muralu, doktor sztuk pięknych, założyciel Gdańskiej Szkoły Muralu.

W powiecie kolbuszowskim budynek szkoły w Weryni zdobi mural. Widnieje na nim wizerunek patrona placówki Józefa Batorego. Wykonawcą muralu jest Arkadiusz Andrejkow, artysta z Sanoka. Zobacz zdjęcia z jego odsłonięcia: Odsłonięcie muralu Józefa Batorego w Weryni [ZDJĘCIA - WIDEO]

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy