Reklama

„Cmolasianie” wyróżnieni

Opublikowano:
Autor:

„Cmolasianie” wyróżnieni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zespół Ludowy „Cmolasianie” zdobył wyróżnienie na 32. Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego w Trzcianie.

Konkursowe zmagania rozegrały się 15 i 16 października. Pierwszego dnia w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Świlczy odbyły się prezentacje, podczas których wystąpiło 15 grup tanecznych z ośmiu województw: mazowieckiego, śląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego i podkarpackiego. Na scenie można było zobaczyć szybkie polki, skoczne oberki, walczyki, sztajerki czy tramelki. W tym dniu spotkały się także różne pokolenia tancerzy, artyści i promotorzy kultury ludowej. 

Dzień później w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbył się koncert galowy, podczas którego zaprezentował się Zespół Ludowy „Cmolasianie”. Ich taniec pod tytułem „Uciekła mi przepióreczka w proso”, zdaniem jury, zasłużył na wyróżnienie.

Zespół Ludowy „Cmolasianie”, pod kierownictwem pani Marii Rzeszutek, wystąpił w następującym składzie: J. Chmielowiec, W. Dziuba, M. Gul, W. Halat, B. Kosiorowska, K. Łagoda,  . Marszałek, K. Szczepanek, J. Wilk, M. Wilk, K. Ziętek. Zespołowi towarzyszyła kapela Jarosława Mazura.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE