Reklama

Cmolas pomoże

Opublikowano:
Autor:

Cmolas pomoże - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Cmolas włączy się w finansowanie przewozów pasażerskich w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Podjęcie uchwały na ten temat nie obeszło się jednak bez dyskusji. Jakie wątpliwości mieli radni? I ile pieniędzy przekaże samorząd?

Podkarpacka Podmiejska Kolej Aglomeracyjna to projekt, który do 2020 r. planuje zrealizować samorząd województwa. Swoim zasięgiem ma ona objąć Dębicę, Rzeszów, Przeworsk, Kolbuszową i Strzyżów. Marszałek oczekuje od samorządów objętych połączeniem uczestnictwa w kosztach utrzymania kolei i to w ciągu pięciu lat (2021 - 2025). Wniosek w tej sprawie trafił także na biurko wójta gminy Cmolas. 

Jeden na nie
- Zarząd Województwa Podkarpackiego wystąpił z prośbą, żebyśmy partycypowali nie bezpośrednio w inwestycji jako takiej, ale żebyśmy udzielili pomocy w kwocie 192 tys. zł w latach 2021 - 2025. Odbywałoby się to ratalnie, w poszczególnych latach po 38 400 zł - zaznaczył Eugeniusz Galek, wójt gminy. - Z tego co wiem, do dzisiaj wszystkie gminy powiatu kolbuszowskiego, poza Raniżowem, takie uchwały podjęły, powiat też. Co prawda jest różnica, bo powiat jako taki większą kwotę będzie partycypował, miasto i gmina Kolbuszowa jeszcze większą. Uzasadnienie ze strony Raniżowa było zaś takie, że są zbyt daleko od dworca w Kolbuszowej i ich mieszkańcy nie będą zainteresowani korzystaniem z kolei - dodał włodarz gminy.

Więcej w 28 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE