Reklama

Cmolas. Kto chciał obciąć wójtowi?

Opublikowano:
Autor:

Cmolas. Kto chciał obciąć wójtowi? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wójt Cmolasu zarobi o 150 zł więcej. Według sekretarza to minimalna podwyżka. Jeden z nowych rajców wnioskował jednak o mniejsze pobory.Na pierwszej sesji nowej rady zebrani musieli ustalić zarobki wójta. Eugeniusz Galek - żeby nie krępować radnych -  opuścił salę na czas dyskusji o wysokości jego pensji.

Po czterech latach 

- Z chwilą złożenia ślubowania wójt podjął urząd i rozpoczął nową kadencję, która będzie trwać od 2018 r. do 2023 r. (pięć lat przyp. red.), więc winniśmy mu ustalić nowe wynagrodzenie - powiedział nowy przewodniczący Ryszard Warzocha.

 Marian Posłuszny, sekretarz gminy, poinformował, że łącznie miesięczna pensja włodarza wynosić będzie 10 180 zł brutto. - Jak wynika z ustawy, Rada Gminy w Cmolasie jest zobligowana ustalić wynagrodzenie wójtowi - zaznaczył sekretarz. - Dodam tylko, że wynagrodzenie wójtowi ustalono w 2014 roku i od tamtego czasu nie miał żadnych podwyżek. Podwyżki w sferze samorządowej były w całej Polsce w kwocie około 15 procent.

Wójt finalnie dostał 150 zł brutto więcej miesięcznie. Jak powiedział Marian Posłuszny, w jego odczuciu jest to podwyżka minimalna. 

 

Więcej w aktualnym numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE