Reklama

Cmentarz w Dzikowcu zyska długo wyczekiwany parking. Gmina dostała zielone światło

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Cmentarz w Dzikowcu zyska długo wyczekiwany parking. Gmina dostała zielone światło - Zdjęcie główne

Pierwszy krok w kierunku budowy parkingu został wykonany. Co dalej? | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Parking przy cmentarzu w Dzikowcu coraz bardziej realny. - To jedyny cmentarz, który nie ma jednego metra, żeby można było postawić samochód - stwierdził radny Eugeniusz Panek.

Na ostatniej komisji Rady Gminy w Dzikowcu (28 grudnia) wójt poinformował o planach zamiany działek pod parking przy cmentarzu w tamtejszej miejscowości. Dwa dni później na sesji radni podjęli decyzję. Pierwszy krok w kierunku budowy parkingu został wykonany. Co dalej?

Aby powstał parking przy cmentarzu w Dzikowcu, konieczna będzie zamiana działek. Jak sprawę komentował Józef Tęcza, wójt dzikowieckiej gminy?

- Myślę, że takie działanie pozwoli na to, aby wykonać w najbliższym czasie plac postojowy, by mieszkańcy, którzy przyjeżdżają na cmentarz, mogli spokojnie postawić swoje samochody. Wszyscy dobrze wiemy, że zawsze przy dużych uroczystościach jest problem z parkowaniem. Kierowcy stają po jednej stronie drogi, na chodniku, szukają miejsca, aby swój samochód jak najbliżej postawić i niestety nie dla każdego starcza miejsca

- nadmienia Józef Tęcza.

Szef gminy wyjaśnia, że inwestycja będzie wymagała przygotowania odpowiedniego terenu pod utwardzenie go później kamieniem lub kostką. Parking ma mieć ponad 13 arów i powierzchniowo ma być podobny do tego wybudowanego w Spiach. Będzie on zlokalizowany na działce obok skrzyżowania ul. Sportowej z ul. Szkolną. 

- Myślę, że to bardzo dobry projekt, ponieważ jest to jedyny cmentarz, który nie ma jednego metra, żeby można było postawić samochód. Jeśli ktoś miał okazję być w Dzikowcu na pogrzebie, to wie, jak to wygląda

- mówił na komisji Eugeniusz Panek, przewodniczący komisji.

Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości gruntowych została jednogłośnie przegłosowana przez radnych na ostatniej sesji (30 grudnia).

Gmina otrzymała więc zielone światło i może wykonać następny krok. Kolejnym etapem ma być wycena działek przez rzeczoznawcę, co ma nastąpić w najbliższym czasie.

W tym miejscu ma powstać długo wyczekiwany parking:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy