Reklama

Cieszą nas każde brawa

Opublikowano:
Autor:

Cieszą nas każde brawa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Są młode i ambitne, za to ich występy na scenie widowiskowe. Jedyne w naszym powiecie mażoretki podbiły serca nie tylko mieszkańców gminy Majdan Królewski. Dziewczęta osiągają sukcesy i nie spoczywają na laurach.

Obecnie w Gminnym Ośrodku Kultury prowadzone są trzy grupy mażoretek. Pomysł stworzenia w gminie takiego zespołu wypłynął z potrzeby ubarwienia i powiększenia pochodów patriotycznych i dożynkowych przy akompaniamencie Parafialnej Orkiestry Dętej z Komorowa.

Początki
A jakie były początki? Pierwsza grupa mażoretek powstała w Majdanie Królewskim w marcu 2013 roku. Wtedy to Marzena  Płaza, ówczesna animatorka czasu wolnego w Gminnym Ośrodku Kultury, ogłosiła nabór i stworzyła nowy zespół mażoretek, który dziś nosi nazwę „Gold”. - Moja przygoda z mażoretkami wiąże się z faktem rozpoczęcia pracy w Gminnym Ośrodku Kultury w Majdanie Królewskim. Tam jako animator czasu wolnego zostałam wychowawcą jednego z dwóch oddziałów świetlicy środowiskowej – mówi Marzena Płaza, instruktorka mażoretek. - W lutym w ramach poszerzania swoich kwalifikacji zawodowych ukończyłam kurs mażoretek pierwszego i drugiego stopnia w Opolu. Miesiąc później w ramach działania GOK ogłosiliśmy nabór do nowej grupy mażoretek i założyłam zespół - dodaje. We wrześniu 2013 roku instruktorka przejęła i uzupełniła działający pod okiem innego instruktora zespół „Platinium”. Jednak kontakt z dziewczętami, które go tworzyły, a ukończyły gimnazjum, stał się przez zmianę szkoły trudniejszy.  Z tego powodu we wrześniu 2015 roku została założona grupa „Silver”. Najmłodsza stażem jestgrupa „Rox”, która powstała na  początku tego roku szkolnego (2016). W skład zespołu wchodzą dziewczynki z rocznika 2008 - 2009.

Więcej w 3 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE