Reklama

Chodniki przy krajowej drodze nr 9 są paskudne! Sołtys Hadykówki alarmuje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Chodniki przy krajowej drodze nr 9 są paskudne! Sołtys Hadykówki alarmuje  - Zdjęcie główne

Teresa Krzysztofińska, sołtys Hadykówki apelowała o remont zniszczonego chodnika we wsi. (zdjęcie podglądowe) | foto Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Teresa Krzysztofińska, sołtys Hadykówki, po raz kolejny zwraca uwagę na to, że chodnik w jej miejscowości jest w opłakanym stanie.

Mowa o trakcie, który prowadzi przez całą wieś i znajduje się wzdłuż krajowej drogi nr 9. - Robi się dużo nowych chodników, remontuje się chodniki, a nasz hadykowski chodnik, mamy nieszczęśliwe położenie, że należy pod drogówkę i są kawałki paskudne. Rozstępy są szerokie, chodnik jest stary - alarmuje sołtyska. 

Pytała ona podczas sesji (28 grudnia), czy gmina nie mogłaby przejąć chodnik w Hadykówce i zająć się jego kapitalnym remontem.

- Była piękną wioską, ale przez chodniki jest brzydką

- mówiła o Hadykówce Teresa Krzysztofińska. 

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, powiedział, że rozmawiał w tej sprawie z kierownikiem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który jest odpowiedzialny za ten odcinek.

- Co się ukaże w tej materii w roku 2022, trudno mi powiedzieć, ale on uznał sam, że to jest zasadne. Ten chodnik, on był kiedyś piękny i do tego trzeba doprowadzić. Remont kapitalny tego chodnika byłby dobrym rozwiązaniem, o czym w następstwie będę pisał, bo rok przed nami i będziemy szukać różnych możliwości

- zaznaczył wójt Galek. 

Włodarz cmolaskiej gminy powiedział, że urząd może prosić i szukać wsparcia, aby doprowadzić chodnik do porządku. - Hadykówka była piękna. Natomiast ma problemy, które należy rozwiązać, mam tu na myśli i poprawę bezpieczeństwa w zakresie przebudowy chodników i lewoskręty z drogi, to wszystko w Hadykówce jest problemem nierozwiązanym, ale mam nadzieję, że wspólnymi siłami jakoś będziemy się wspierać i szukać możliwości do jego rozwiązania - skwitował wójt Eugeniusz Galek. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy