Reklama

Chciał zarobić na bitcoinach a stracił ponad 100 tysięcy złotych. Kolejny oszukany z powiatu kolbuszowskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Chciał zarobić na bitcoinach a stracił ponad 100 tysięcy złotych. Kolejny oszukany z powiatu kolbuszowskiego - Zdjęcie główne

O oszustwie zostali powiadomieni kolbuszowscy policjanci. | foto Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego wierzył, że kontaktuje się z pracownikiem giełdy. Chcąc zarobić na kryptowalutach, stracił ponad 100 tysięcy złotych. Teraz oszustów szuka kolbuszowska policja.

W środę (8 lutego) wieczorem do Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej przyszedł mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który powiedział mundurowym, że w grudniu ubiegłego roku skontaktował się z nim mężczyzna. Przedstawił się mu jako przedstawiciel popularnej giełdy internetowej, zajmującej się kryptowalutami.

- Rozmówca poinformował pokrzywdzonego, że ten zgromadził na swoim koncie zyski w postaci bitcoinów. Mężczyzna zapewnił również, że aby pokrzywdzony mógł faktycznie odebrać środki, wymagana jest jednak dalsza weryfikacja

- mówi Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik kolbuszowskiej policji.

Fałszywy pracownik giełdy kilkukrotnie kontaktował się z mężczyzną, uwiarygadniając podane informacje. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, na jego prośbę, zainstalował na swoim telefonie oprogramowanie umożliwiające zdalny dostęp do urządzenia innym osobom.

- W ten sposób oszuści wykonali z telefonu mężczyzny kilkanaście przelewów na ponad 100 tys. złotych, uzasadniając, że operacje te są niezbędne do odbioru zysków. Aby uwiarygodnić całą historię, mężczyzna otrzymał również fałszywego e-maila od instytucji zajmującej się nadzorem finansowym informującego, że jego środki są tymczasowo zablokowane

- dodaje oficer prasowy. 

Kiedy mężczyzna sprawdził, że prawdziwa instytucja zajmująca się nadzorem finansowym nie wysyłała do niego żadnej informacji, zorientował się, że padł ofiarą oszustów. W wyniku transakcji stracił ponad 100 tys. złotych. Teraz oszusta szukają kolbuszowscy policjanci. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy