Reklama

Chciał sprzedać elektronarzędzia i został oszukany. Kolbuszowska policja przestrzega

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Chciał sprzedać elektronarzędzia i został oszukany. Kolbuszowska policja przestrzega - Zdjęcie główne

W wyniku transakcji mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego stracił ponad tysiąc złotych. | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Policja z Kolbuszowej ostrzega, że oszuści stosują różne metody, aby wyłudzić pieniądze od naiwnych ofiar, jak w przypadku mieszkańca powiatu, który stracił ponad tysiąc złotych na popularnej platformie handlowej. Pokrzywdzony padł ofiarą sztuczki, w której sprzedający żądał dodatkowych opłat za przesyłkę, co okazało się oszustwem.

Oszuści stosują różne metody, aby wyłudzić pieniądze od naiwnych ofiar. Niedawno do jednostki policji w Kolbuszowej zgłosił się mieszkaniec powiatu, który padł ofiarą oszustwa internetowego. Mężczyzna poinformował, że kilka dni temu wystawił narzędzia elektryczne o wartości ponad 1500 złotych na popularnej platformie handlowej w Internecie.

 

Jeden z potencjalnych klientów zainteresował się ofertą i zdecydował się na zakup, pokrywając również koszty przesyłki. Po uzgodnieniu szczegółów sprzedający otrzymał e-maila z prośbą o opłacenie ubezpieczenia przesyłki. Mężczyzna zapłacił kilkaset złotych. Następnego dnia otrzymał kolejnego e-maila informującego o niepowodzeniu transakcji i potrzebie ponownego opłacenia ubezpieczenia.

- Pokrzywdzony dokonał ponownego przelewu. Wkrótce potem zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. Stracił ponad tysiąc złotych

- poinformowała Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. 

Policjanci przypominają, że wszystkie transakcje realizowane za pośrednictwem Internetu wymagają szczególnej ostrożności i rozwagi. Oszuści często stosują różne sztuczki, aby wyłudzić pieniądze od naiwnych ofiar. Warto być czujnym i nie ufać łatwo podejrzanie niskim cenom i prośbom o dokonanie dodatkowych opłat. Zawsze należy dokładnie sprawdzać tożsamość kupującego lub sprzedającego oraz potwierdzać ważne szczegóły transakcji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy