Reklama

Chcą nowego asfaltu. Złożyli kolejną petycję

Opublikowano:
Autor:

Chcą nowego asfaltu. Złożyli kolejną petycję - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy ulicy Malwowej i Astrowej się niecierpliwią. Po raz kolejny petycja trafia do szefa rady. Piszą w swojej sprawie, ale chcą i wyjaśnień. O co chodzi?

W 2019 roku mieszkańcy miasta poprosili o remont ul. Malwowej. Wtedy to nie przyniosło żadnego efektu, ale nie dali za wygraną, poczekali i w październiku ponownie napisali do samorządowców. Jeżeli w 2020 roku się nie udało, to może rok 2021 będzie łaskawszy?

Proszą od lat

- Notorycznie wniosek o pokrycie drogi asfaltem zostaje odrzucony z różnych względów, jednym z nich są braki finansowe

- przypominają autorzy petycji.

Dlatego mieszkańcy dopytują, czy nie można by było przekazać części pieniędzy z działek, które jak podkreślają, są nagminnie sprzedawane na tym osiedlu. Poparli to tym, że w ostatnim roku około 15 działek, znalazło swoich nowych właścicieli.

- Gmina do dotacji ma pieniądze dokładać, a za te pieniądze bez dotacji można zrobić mieszkańcom to, o co proszą od lat, czyli ulice asfaltowe i chodniki

- zaznaczają podpisani pod petycją. 

Mieszkańcy ul. Malwowej odpowiadają na ubiegłoroczne wyjaśnienie z magistratu. Otóż jak się okazuje, na wspomnianej ulicy została tylko jedna działka na sprzedaż. Co do braku podłączeń do mediów, mieszkańcy również mają inne zdanie niż radni.

- Wszystkie idą w pasie zieleni po stronie prawej ul. Malwowej, po stronie lewej ul. Malwowej jest 16 działek, z których 13 jest już zabudowanych

- tłumaczą. Jak dodają, co do pozostałych trzech niezagospodarowanych działek XXI wiek nie utrudnia zrobienia przewiertu pod drogą. 


 

Samorządowcy się mylą 

- Dlaczego sekretarz i radni używają argumentów, nie wiedząc, gdzie przebiega kanalizacja i woda na nowym osiedlu?

- dopytują mieszkańcy.

- Ile jest działek i po której stronie są już zabudowane?

- kontynuują. Ich zdaniem, tłumaczenie ze strony magistratu nie ma sensu, ponieważ w tym samym czasie w innej części miasta wykonuje się asfalt na drodze, gdzie nie wszystkie działki są zabudowane.

- My, jako mieszkańcy ul. Malwowej i Astrowej, prosimy o odpowiedzi na nasze pytania i o ponowne rozpatrzenie naszej petycji. Liczymy, że władze naszego miasta staną na wysokości zadania i przychylą się do naszej petycji i rozwiążą problem naszej ulicy, jakim jest brak asfaltu

- apelują autorzy pisma. 

Petycja została skierowana do przedyskutowania przez komisję skarg, wniosków i petycji, która zbierze się w czwartek (29 października) o godz. 7:30. 

Nie ma sensu

Przypomnijmy, że jeszcze w 2019 roku rada miejska rozpatrzyła prośbę kolbuszowian. Samorządowcy uznali wspomnianą petycję za niezasługującą na uwzględnienie. Dlaczego? Ponieważ ul. Malwowa stanowi pas drogowy utwardzony o szerokości 4 metrów i nie wszystkie działki przy wspomnianym trakcie są zagospodarowane. 

Tłumaczono także, że z uwagi  na prowadzone tam prace budowlane w związku z wykonywaniem przyłączy wodociągowych, kanalizacyjnych, energetycznych, gazowych i teletechnicznych do obiektów zamieszkałych i tych nowo wznoszonych, dochodzi do naruszenia powierzchni tej ulicy oraz podbudowy. Komisja skarg, wniosków i petycji zaznaczyła wtedy, że położenie nawierzchni asfaltowej jest zasadne po przeprowadzeniu wszelkich prac budowlanych i wykonaniu przyłączy do wszystkich działek. Wobec powyższego realizacja prośby przedstawionej w petycji jest niemożliwa.  

 Na marginesie

Mieszkańcy ulicy Malwowej i Astrowej, pisząc petycję o ponowne rozpatrzenie prośby,  zwrócili uwagę na koszenie poboczy na nowym osiedlu i wokół stacji trafo. 

- Dlaczego pan wiceburmistrz Kolbuszowej na ostatnim zebraniu mieszkańców osiedla mówi, że za koszenie poboczy odpowiada właściciel działki przyległej do drogi?

- dopytują zainteresowani i dodają:

- Gdzie widzimy, że gmina kosi pobocza dróg, gdzie właścicielem przyległej działki nie jest już gmina. Dlaczego innym się kosi, a nam nie? Albo wszystkim, albo wcale. 

W podsumowaniu petycji pada jeszcze jedno pytanie. Jest ono związane z modernizacją jednego ze skrzyżowań. Dokładnie chodzi o połączenie drogi Błonie z drogą Brzozową. Mieszkańcy są ciekawi, dlaczego w momencie przebudowy nie wykonano zjazdu asfaltowego na ulicę Tulipanową. Czyli pełnej przebudowy skrzyżowania, gdzie zjazdy (z ul. Błonie) asfaltowe widnieją na drogi sąsiednie, jakimi są ulice Rumiankowa i Narcyzowa.

 - Czy nie jest taniej zrobić raz a dobrze?

- spuentowali mieszkańcy ulic Astrowej i Malwowej. 

Jak widać mieszkańcy miasta mają zupełnie inny punkt widzenia niż urzędnicy zza biurka. Jaka będzie odpowiedź z magistratu? Czy zastępca burmistrza wytłumaczy, skąd wzięły się takie wyjaśnienia podczas spotkania z mieszkańcami? Zobaczymy, do tematu na pewno wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE