reklama
reklama

Ceny węgla. Ważna rada dla kupujących

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ceny węgla. Ważna rada dla kupujących - Zdjęcie główne

Ceny węgla. Oto co sugerują sprzedawcy

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCIMimo że do zimy pozostało jeszcze kilka miesięcy, część mieszkańców już zaczyna myśleć o zakupie opału na zimę. Sprzedawcy mają jedną ważną radę.
reklama

W Kolbuszowej i okolicach cena węgla osiągnęła od 1300 zł za tonę, a prognozy mogą nie być optymistyczne. Eksperci i sprzedawcy przewidują możliwy wzrost cen w najbliższych miesiącach. Zbliżająca się zima to tradycyjnie okres zwiększonego zapotrzebowania na opał, co skłania mieszkańców do wcześniejszego gromadzenia zapasów.

Ceny węgla skłaniają do działania

Choć do zimy pozostało jeszcze kilka miesięcy, mieszkańcy Kolbuszowej już teraz rozpoczęli składanie zapasów węgla. Takie działanie jest reakcją na stale rosnące ceny oraz obawy przed ich dalszym wzrostem w sezonie grzewczym.

reklama

- Kupując teraz, oszczędzam później – to prosta matematyka. Im bliżej sezonu grzewczego, tym ceny mogą szybować w górę

– mówi jeden z właścicieli skłądu węgla. 

Inni sprzedawcy węgla również zachęcają do wcześniejszych zakupów.

- Kto może, niech kupuje teraz. Ceny najprawdopodobniej pójdą w górę, kiedy zacznie się sezon

– radzi pracownik z lokalnego składów opału. 

Dla wielu mieszkańców Kolbuszowej i okolic wysokie ceny węgla stanowią poważne obciążenie budżetowe. Rodziny, które ogrzewają domy węglem, muszą przeznaczyć znacznie więcej środków na zakup wystarczającej ilości opału.

- To duża część naszego domowego budżetu. Każda podwyżka boli

reklama

- mówi jedna z mieszkanek. 

Długoterminowe rozwiązania

Sytuacja ta skłania niektórych mieszkańców do poszukiwania alternatywnych źródeł ogrzewania. Pompy ciepła, piece na pelety czy nawet systemy solarne stają się coraz popularniejsze, chociaż początkowy koszt instalacji jest wysoki. Jednak w długiej perspektywie mogą one oferować znaczące oszczędności.

Drogi gaz 

Mieszkańcy, który zamiast ogrzewać domy tradycyjnym węglem, ogrzewają je gazem, także mają obawy. Rosnące ceny nie napawają optymizmem, a wielu z nas liczy na łagodną zimę. 

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama