Reklama

Budżet powiatu kolbuszowskiego uchwalony. 80 milionów złotych zaplanowano do wydania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Budżet powiatu kolbuszowskiego uchwalony. 80 milionów złotych zaplanowano do wydania - Zdjęcie główne

Radni powiatowi zdecydowali, że w 2022 roku na inwestycje wydane zostaną ponad 33 mln zł. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni powiatowi zdecydowali o tym, na co w 2022 roku wydane zostanie ponad 81 mln zł. Z tej puli pieniędzy przeszło 33 mln zł mają zostać wydane na inwestycje. Jakie? Sprawdzamy.

Podczas grudniowej sesji Rady Powiatu Kolbuszowskiego samorządowcy uchwalili budżet powiatu na 2022 rok. Wśród wielomilionowych wydatków znalazły się te przeznaczone na inwestycje. Jakich zadań realizowanych w 2022 roku mogą spodziewać się mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego? 

Miliony na drogi i mosty w powiecie kolbuszowskim 

W planie jest przebudowa kilku dróg m.in. w Zarębkach, Zapolu, Raniżowie i Spiach. Drogowcy będą też pracować na drogach relacji Przedbórz - Poręby Kupieńskie, Kosowy - Niwiska oraz Brzostowa Góra - Krzątka. W budżecie powiatu zaplanowano także pieniądze na przebudowę kolizyjnego skrzyżowania w Cmolasie obok biblioteki. 

Mieszkańcy Raniżowa mogą liczyć na powstanie ciągu-pieszo jezdnego (szacowana wartość 800 tys. zł). Budowa takiej ścieżki kontynuowana będzie także w Komorowie (prace rozpoczęto w 2021 roku). 

Z Polskiego Ładu powiat otrzymał 8,3 mln zł. Po dołożeniu z własnego budżetu ponad 400 tys. zł pieniądze te wydane zostaną na przebudowę trzech mostów: w Przedborzu, Widełce oraz Ostrowach Baranowskich. Z tej puli pieniędzy wykonane zostaną także dwa odcinki chodnika w Widełce i Ostrowach Tuszowskich. 

W 2022 roku kontynuowana będzie także przebudowa terenu przy szpitalu w Kolbuszowej, gdzie powstaje ogromny parking. Powstanie także kilka nowoczesnych przejść dla pieszych, które zlokalizowane będą m.in. w Weryni, Raniżowie, Wilczej Woli czy Dzikowcu. 

Zmiany w szkołach średnich w Kolbuszowej i w Weryni

Powiat kolbuszowski będzie realizował także inne inwestycje, na które otrzymał dofinansowanie z Polskiego Ładu. Mowa m.in. modernizacji szkół średnich. 

 • Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej: modernizacja sali gimnastycznej, w tym: wymiana stolarki, ogrzewania, wentylacji, oświetlenia na energooszczędne, instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, przebudowa sanitariatów, wykonanie instalacji fotowoltaicznej, parkingów, oświetlenia, monitoringu, przebudowa ogrodzenia
 • Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej: przebudowa ogrodzenia oraz utwardzenie terenu
 • Centrum Kształcenia Zawodowego w Kolbuszowej: przebudowa ogrodzenia, wykonanie instalacji fotowoltaicznej
 • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznej im. KEN w Weryni: modernizacja sali gimnastycznej, przebudowa szatni, pomieszczeń sportowych wraz z sanitariatami, ogrodzenia, budowa parkingu, przebudowa i utwardzenie terenu, wykonanie instalacji fotowoltaicznej.

Planowane dotacje w 2022 r.:

 • 47 900 zł – na świadczenie kolejowych przewozów pasażerskich w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej
 • 65 tys. zł –  na prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej
 • 150 tys. zł – na dofinansowanie prowadzenia Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej
 • 806 515 zł – dla Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Korczowiskach
 • 1 mln zł – na zakup aparatury i sprzętu medycznego w SP ZOZ w Kolbuszowej
 • 68 328 zł – na pokrycie kosztów pobytu pensjonariuszy w Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie
 • 139 920 zł – dla Warsztatów Terapii Zajęciowej
 • 656 351 zł – dla Katolickiej Placówki Wychowawczej "Nasz Dom" w Widełce
 • 100 000 zł – na Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kolbuszowej
 

Budżet powiatu na 2022 rok

 • Dochody - 65 543 321 zł
 • Wydatki - 81 752 168 zł
 • Deficyt - 16 208 847 zł
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy