Reklama

Budżet gminy Majdan Królewski z 10-milionową dziurą. Takie inwestycje zaplanowano na 2022 rok

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UG Majdan Królewski

Budżet gminy Majdan Królewski z 10-milionową dziurą. Takie inwestycje zaplanowano na 2022 rok - Zdjęcie główne

Sprawdzamy, jakie inwestycje planuje zrealizować gmina Majdan Królewskim w 2022 roku. | foto UG Majdan Królewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Remonty dróg, budowy chodników oraz sieci wodno-kanalizacyjnych, nowoczesne oświetlenie uliczne - to właśnie na te inwestycje gmina Majdan Królewski planuje przeznaczyć lwią część pieniędzy w bieżącym roku.

Gmina przygotowała projekt budżetu na 2022 rok. Zawarto w nim to, co samorząd planuje realizować w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Miliony zostaną przeznaczone na drogi

Blisko 4 mln 500 tys. złotych samorząd zamierza wydać na rozbudowę lub modernizację dróg gminnych. Najdroższą inwestycją w tym zadaniu ma być przebudowa drogi "Koło Kościoła" w Hucie Komorowskiej za ponad dwa miliony złotych. Co jeszcze w planach?

 • Rozbudowa odcinka w Rusinowie "Stawisko - Gadka" czy połączenie ul. Witosa i ul. Górskiej z ul. Kopernika w Majdanie Królewskim,
 • modernizacja i przebudowa drogi "Osada - Obarówka" i prawie kilometrowy odcinek "Stawy - Obarówka - Bór" w Hucie Komorowskiej,
 • budowa kanalizacji deszczowej w Majdanie Królewskim oraz chodnika na Osiedlu Podlasek w pobliżu drogi gminnej,
 • w ciągu drogi krajowej nr 9 w Komorowie (Radom - Rzeszów) powstanie chodnik dla pieszych (po lewej stronie).
 

Gmina zainwestuje w wodociągi

Gmina zaplanowała rozbudowę istniejącego już ujęcia wody w Hucie Komorowskiej poprzez budowę studni głębinowej i rozbudowę stacji uzdatniania wody. Ma powstać zbiornik wody pitnej i instalacja odnawialnego źródła energii. To najdroższa planowana inwestycja, jeśli chodzi o infrastrukturę wodociągową w gminie. Ma ona pochłonąć trzy miliony złotych. To nie wszystko.

 • w planach jest budowa sieci wodno-kanalizacyjnej, która obejmie następujące miejscowości: Majdan Królewski, Krzątka, Komorów i Huta Komorowska - gmina zamierza na ten cel przeznaczyć okrągły milion złotych,
 • zaplanowano również budowę systemu zdalnego odczytu wodomierzy na gminnej sieci wodociągowej oraz zakup pojazdu za 800 tys. złotych.
 

Nowoczesne oświetlenie we wszystkich miejscowościach

Duże zmiany w 2022 roku czekają mieszkańców majdańskiej gminy. Urząd zaplanował unowocześnienie systemu oświetlenia ulicznego. Chce wymienić lampy i oprawy na energooszczędne. Co ciekawe, zadanie to ma obejmować wszystkie miejscowości na terenie gminy Majdan Królewski i kosztować ponad 605 tysięcy złotych.

Najprawdopodobniej będą to nowoczesne lampy LED. Gmina liczy na zaoszczędzenie pieniędzy w przypadku opłat za energię elektryczną.

Szkoły do remontu

Jakie inwestycje zaplanowano w szkołach z terenu gminy Majdan Królewski? Niewiele ponad 150 tys. złotych mają kosztować same remonty w szkołach. Co zaplanowano?

 • remont dwóch łazienek dla chłopców i dziewczyn oraz sal lekcyjnych w szkole podstawowej w Komorowie - w październiku ubiegłego roku doszło tam do zalania piętra i częściowo parteru wodą. Koszty remontu oszacowano na 50 tysięcy złotych
 • zaplanowano również zmodernizowanie sali komputerowej oraz remont tamtejszego ogrodzenia,
 • szkoła w Hucie Komorowskiej odnowi dwie sale lekcyjne, a placówka w Klatkach wyremontuje klatkę schodową
 • remont budynku szkoły w Woli Rusinowskiej,
 • szkoła w Klatkach, prowadzona przez stowarzyszenie "Nasza Szkoła", otrzyma z budżetu gminy dotację podmiotową w wysokości ponad miliona złotych - na razie nie wiadomo, na co zostanie przeznaczona powyższa kwota.
 

Świetlice z nowym wyposażeniem

Niespełna 470 tys. zł. ma zostać przeznaczone na domy i ośrodki kultury. GOK w Majdanie Królewskim ma otrzymać dotację w wysokości 355 tys. złotych. Na co zostanie wykorzystana pozostała kwota?

 • na wyposażenie świetlicy wiejskiej w Komorowie w zamrażarkę i obrusy,
 • w świetlicy w Rusinowie ma powstać siłownia oraz zostaną zakupione nowe urządzenia - karuzela i huśtawki podwójne,
 • plac zabaw przy Gminnym Ośrodku Kultury w Majdanie Królewskim zyska nową nawierzchnię. Zostaną zakupione gumowe atestowane płyty. Wymiana warstwy wierzchniej placu zabaw ma pochłonąć 40 tysięcy złotych.
 

PLAN NA 2022 ROK:

 • Dochody - 47 424 941 zł
 • Wydatki ogółem - 58 029 941 zł
 • Deficyt (różnica między dochodami a wydatkami) - 10 605 000 zł
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy