Reklama

Bar, biuro podróży, poczekalnia, straż miejska. Co jeszcze? Zobacz dworzec w Kolbuszowej od środka [ZDJĘCIA - WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nowoczesne centrum przesiadkowe, a w nim wygodne poczekalnie, świetlica dla dzieci i młodzieży, siedziba straży miejskiej oraz dział świadczeń rodzinnych. Po starym i obdrapanym dworcu w Kolbuszowej pozostało jedynie wspomnienie.

Za ponad 6 mln zł zmienił się budynek dworca i jego otoczenie. Obiekt dostosowany do potrzeb różnych grup podróżnych stawia na funkcjonalność. Zakończenie robót budowlanych zaplanowano na koniec listopada 2021 roku, a pierwsi podróżni mieli skorzystać z niego na początku 2022 r. Są jednak opóźnienia. Dlaczego? 

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, zaznacza, że w marcu gmina dokonać ma otwarcia obiektu i przekazać go do użytkowania dla podróżnych i wszystkich instytucji. - Musimy zdawać sobie sprawę, że opóźnienia wynikają z różnych przyczyn.

Opóźnienia wynikały z opóźnienia w dostawach. Ubiegły rok mieliśmy przerwy w łańcuchach dostaw. Opóźnienia sprawiły, że wykonawca nie był w stanie tego zrobić. Trwają prace porządkowe, wykonawcy zabierają swoje narzędzia, resztki materiałów budowlanych. Jest to ostatnia faza - tłumaczy burmistrz. 

W poniedziałek, 17 stycznia, rozpoczął się odbiór obiektu.

- Po jego zakończeniu, po skompletowaniu wszystkich dokumentów, protokołów, uzgodnień, opinii będziemy mogli złożyć dokumenty do nadzoru budowlanego i z chwilą, kiedy otrzymamy zgodę na użytkowanie obiektu, go otworzymy. Będzie on dostępny zarówno dla podróżnych, jak i dla instytucji, które znajdą tutaj miejsce

- mówi Jan Zuba. Otwarcie dworca zaplanowano na marzec. 

Dział świadczeń przeniesiony na dworzec 

Burmistrz przypomina o tym, że  do budynku dworca przeniesiona zostanie część pracowników z ośrodek pomocy społecznej. Chodzi konkretnie o dział świadczeń rodzinnych. - Tu w komfortowych warunkach nasi mieszkańcy będą mogli te sprawy załatwiać - mówi burmistrz. 

W budynku znajdzie się także centrum monitoringu i siedziba straży miejskiej. Miejsce będą tam miały także organizacje użytku publicznego. Zagospodarowano dla nich trzy pomieszczenia. Ponadto wydzielono także miejsce dla zakładu aktywizacji zawodowej. Pracę znajdzie tam kilka osób niepełnosprawnych. 

 - Będzie tutaj także biuro podróży, będzie bar, będzie świetlica dla młodzieży, która będzie czynna do 21, a latem do 22. Będzie to oddział biblioteki. Jeżeli chodzi o bar i biuro podróży, rozpisaliśmy przetargi. Jeżeli chodzi o zakład aktywizacji zawodowych, to jest fundacja

- relacjonuje burmistrz Kolbuszowej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy