Reklama

Budynek starostwa jak worek bez dna

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Budynek starostwa jak worek bez dna  - Zdjęcie główne

Wybudowany w latach 2001 - 2003 obiekt, zdaniem starosty Józefa Kardysia, jest niefikcjonalny, a jego remonty sporo kosztują. | foto Joanna Serafin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nawiązując do planowanej modernizacji, starosta Józef Kardyś wspomniał o tym, jak wiele pieniędzy trzeba wkładać w naprawy związane z budynkiem starostwa w Kolbuszowej.

- Ten budynek, jego remonty, kosztują nas miliony. Jest on nietrafnie i niefunkcjonalnie zbudowany. Ale jest. Był drogi, bo od razu na kredytach został zrobiony

- kontynuował starosta Józef Kardyś i dodał:

- Już nie wracam do historii. Mamy jak mamy. Non stop przebudowa i remonty. Przechodzimy z remontami z jednego pokoju do drugiego. 

Dwie siedziby

Przypomnijmy. Po utworzeniu powiatu kolbuszowskiego (1 stycznia 1999 roku) starostwo tymczasowo mieściło się w dwóch budynkach. Przy ul. 11 Listopada 11 ("Sankro") urzędował przewodniczący rady, zarząd powiatu, starostwa (wówczas Zbigniew Lenart), wicestarosta, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, wydział pomocy społecznej i zdrowia oraz wydział edukacji. 

Z kolei w biurowcu przy ulicy Handlowej 4 (budynek OBM-u) znajdowały się wydziały: budżetowo-finansowy, architektury i budownictwa, ochrony środowiska, geodezji i kartografii, komunikacji, transportu i dróg, wydział organizacyjny, a także powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego. Urzędowali tam także skarbnik i sekretarz powiatu. 

W dwa lata

Budowę obecnej siedziby starostwa przy ul. 11 Listopada 10 rozpoczęto 11 maja 2001 roku. Kamień węgielny, poświęcony przez papieża Jana Pawła II, wmurowano 19 sierpnia tego samego roku. W akcie erekcyjnym znalazło się zdanie: "Oby ten wznoszony budynek Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej jak najszybciej i jak najlepiej służył mieszkańcom powiatu i pracownikom samorządowym". 

Obiekt o powierzchni 2880 mkw. oficjalnie oddano do użytku 6 września 2003 roku. Poświęcił go biskup Kazimierz Górny. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy