Reklama

Buczek: będziemy walczyć do skutku

Opublikowano: śr, 19 lut 2020 13:28
Autor:

Buczek: będziemy walczyć do skutku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Coraz bliżej podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie kolbuszowskiej pediatrii. Los oddziału dziecięcego wydaje się już być przesądzony. Tymczasem Tomasz Buczek zapowiada, że może nawet dojść do zorganizowania referendum w tej sprawie.

Wciąż ważą się losy kolbuszowskiej pediatrii. Dyrektor szpitala zapewnia, że wciąż szuka lekarzy, niezbędnych do utrzymania oddziału dziecięcego. Przypomnijmy, że wszyscy pracujący tam specjaliści złożyli wypowiedzenia, przez co od 22 stycznia dzieci na oddział nie są przyjmowane. 

 

Zapytać mieszkańców

Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu Kolbuszowskiego swojego niezadowolenia w sprawie planów likwidacji oddziału nie krył radny Marian Hopek. Samorządowiec z Dzikowca przyznał, że wstyd mu za podejmowane przez innych samorządowców decyzje, zmierzające do zamknięcia pediatrii.

W tej samej sesji uczestniczył Tomasz Buczek, przedstawiciel Konfederacji z Kolbuszowej Górnej. Jak powiedział, mieszkańcy, z którymi rozmawia, jednoznacznie sprzeciwiają się likwidacji oddziału. Buczek zaapelował do radnych, aby ci, przed podjęciem ostatecznej decyzji, porozmawiali ze swoimi sąsiadami i znajomymi. - Może przejdźcie się do waszych księży, proboszczów i zapytajcie, czy taka sytuacja będzie dobra dla wyludniającego się powiatu - powiedział przedstawiciel Konfederacji i dodał: - Widzę, że wielu radnych jest smutnych i nie udziela się w tym temacie. Może chcą zgodnie z linią koleżeńską głosować tak, jak im jest to narzucane. 

 

 

Dzikowiec na NIE

Jak zapowiada Tomasz Buczek, w konsekwencji może dojść nawet do przeprowadzenia referendum, które zobowiąże radnych do utrzymania oddziału dziecięcego w kolbuszowskiej lecznicy. - Będziemy walczyć o pediatrę do skutku! - dodał mieszkaniec Kolbuszowej Górnej. 

Przeciwni zamknięcia oddziału są również samorządowcy z gminy Dzikowiec. Podczas ostatniej sesji (12 lutego) podjęli oni oficjalne stanowisko w tej sprawie. Pod sprzeciwem w sprawie likwidacji pediatrii podpisali się wszyscy radni oraz sołtysi z gminy Dzikowiec (więcej na ten temat w najbliższym Korso). Taki protest miał trafić na biuro szefa powiatu kolbuszowskiego.

Tymczasem, jeszcze w lutym, radni powiatowi mają zdecydować co dalej z oddziałem dziecięcym. Rada Społeczna SP ZOZ w Kolbuszowej jeszcze w styczniu wydała pozytywną opinię w sprawie zastąpienia pediatrii oddziałem ortopedycznym. 

Teraz nad tym tematem pochylą się członkowie komisji zdrowia, składającej się z radnych powiatowych. Ich posiedzenie zaplanowano na piątek (21 lutego). Prawdopodobnie niecały tydzień później (27 lutego) odbędzie się sesja Rady Powiatu Kolbuszowskiego, gdzie temat trafi pod głosowanie wszystkich radnych. 

 
BŁĘDY W KRS

Tomasz Buczek kilkakrotnie zwracał uwagę na to, że w Krajowym Rejestrze Sądowym znajdują się nieaktualne dane SP ZOZ w Kolbuszowej. Konkretnie chodziło o wykaz członków Rady Społecznej SP ZOZ w Kolbuszowej. Między innymi widniał tam Michał Karkut (dawny członek rady z ramienia wojewody). Obecnie przedstawicielem wojewody jest Ryszard Łeptuch.

Kto za to odpowiada?
- Z treści art. 46 ust.1 w zw. z art. 50a ustawy z dnia 15 kwietnia 2011r. o działalności leczniczej wynika, że odpowiedzialność za wpis do Krajowego Rejestru Sądowego i aktualizację danych Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej ponosi jego kierownik - informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody.
- KROK PO KROKU -

20 grudnia 2019 - dwóch lekarzy pediatrów składa wypowiedzenie z pracy
21 stycznia - decyzję o rezygnacji podejmuje ordynator oddziału
22 stycznia - wstrzymane zostają przyjęcia na oddział
23 stycznia - dyrektor składa wniosek o zwołanie Rady Społecznej SP ZOZ w Kolbuszowej
29 stycznia - rada społeczna wyraża pozytywną opinię w sprawie likwidacji pediatrii
3 lutego - działalność oddziału dziecięcego zostaje zawieszona
21 lutego o godz. 13 - odbędzie się posiedzenie komisji zdrowia, która zajmie się tematem pediatrii
27 lutego - prawdopodobnie tego dnia odbędzie się sesja rady powiatu, na której zapadnie decyzja w sprawie oddziału
Komisja Zdrowia, Pomocy Rodzinie i Spraw Społecznych

Przewodnicząca: Maria Zawada

Członkowie:
Grzegorz Romaniuk
Józef Prymon
Roman Petejko
Emil Wilk
Grażyna Wyka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    JOZEK

    Jasne że trzeba walczyć . Starosta, cała rada jest też i po to aby nie likwidować, ale żeby utrzymać służbę zdrowia, a właściwie żeby ją rozwijać. Mieszkańców trzeba ratować i chronić właściwą opieką medyczną. Moim zdaniem należy jeszcze raz Panie Starosto wrócić do tego tematu na sesji . Pozdrawiam .