Błyszczeli w Tarnowie i Rzeszowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCIBiegacze Tiki-Taki po paru tygodniach przygotowań rozpoczęli rywalizację w zawodach. Znów mają się czym pochwalić.Szczególne powody do zadowolenia mają dziewczyny. Zapunktowały w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski młodzików w Tarnowie, a kilka dni później zareklamowały Kolbuszową w rzeszowskim półmaratonie.

Bez chorej Dominiki
Na tarnowskie Międzywojewódzkie (Małopolska i Podkarpacie) Mistrzostwa Młodzików (roczniki 2002-2003) w biegach przełajowych przejechali najlepsi z obu województw, w tym wychowankowie Resovii. W małopolskich zawodach odbyły się również biegi dodatkowe w ramach festiwalu biegów przełajowych Grupy Azoty Tarnów. W zawodach wzięła udział czteroosobowa grupa zawodników Tiki-Taka Kolbuszowa. - Były to bardzo ważne zawody, gdyż zawodnicy zdobywali punkty do klasyfikacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży – podkreśla Bogdan Karkut, trener naszej ekipy. Owa klasyfikacja przekłada się na dotacje z ministerstwa sportu. W biegu na 2500 metrów wystartowały Monika Węgrzyn i Regina Gul. Obydwie zajęły czołowe miejsca. Monika zdobyła brązowy medal, a rok młodsza Regina Gul była piąta. W biegu chłopców na dystansie 2000 m wystartował nasz sprinter Eryk Burkiewicz, zajął 20. miejsce. - W biegu dzieci na dystansie 1000 m srebrny medal po pięknym, odważnym biegu zdobyła Roksana Gul – wspominał Karkut. Nasi zawodnicy zdobyli trzy punkty do wspominanego współzawodnictwa dzieci i młodzieży. To dało nam ósme miejsce w makroregionie i drugie na Podkarpaciu, za Resovią, a przed klubami ze Stalowej Woli, Mielca, Przemyśla, Dębicy i Krosna. - Nasz dorobek byłby zapewne wyższy, ale przed zawodami rozchorowała się jedna z naszych najlepszych zawodniczek, wielokrotna medalistka mistrzostw Podkarpacia, Dominika Zięba. Nie mogła wystartować w Tarnowie – ubolewał Karkut.