Reklama

Błędne teorie i satelity

Opublikowano:
Autor:

Błędne teorie i satelity - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dla ponad pół tysiąca kierowców przejazd przez Kolbuszową Górną zakończył się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia oraz... zapłatą mandatu.

Jak wynika z policyjnych statystyk, do 17 marca tego roku ukaranych zostało 490 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość na monitorowanym odcinku krajowej "dziewiątki". Z tygodnia na tydzień liczba stale rośnie.

Minął rok
Konstrukcje ustawione na wylocie z Kolbuszowej w kierunku Rzeszowa oraz w Kolbuszowej Górnej od końca listopada 2015 "straszyła" kierowców. Odcinkowy pomiar prędkości, zanim ruszył, przez kilka miesięcy był testowany. W końcu nadszedł dzień zakończenia testów i rozpoczęcia karania kierowców przekraczających ustawową prędkość w terenie zabudowanym. - Dokładnie było to 23 marca 2016 roku - precyzuje Krzysztof Wolderowicz z Głównej Inspekcji Transportu Drogowego.  
Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, ograniczenie prędkości na tym odcinku wynosi 50 km/h. W nocy można jechać trochę szybciej – 60 km/h. Tajemnicą jednak nie jest, że urządzenia zamontowane na bramkach nie rejestrują naruszeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości o 10 lub mniej km/h. Jest to margines błędu dla kierowcy, o którym mówi prawo.

Więcej w 18 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE