Reklama

BIESZCZADY. Nieudany odstrzał wilka w Wołkowyi

Opublikowano: śr, 6 mar 2019 18:05
Autor:

BIESZCZADY. Nieudany odstrzał wilka w Wołkowyi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Adam Piątkowski, wójt gminy Solina, uzyskał zgodę na odstrzał wilka od Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Mieszkańcy Wołkowyi są zaniepokojeni sytuacją, jaka panuję od pewnego czasu. Wilki stają się coraz śmielsze, niezależnie od pory dnia przechadzają się obok zabudowań, zagryzają psy, nie boją się człowieka.

Wobec tego wójt gminy Solina postanowił wysłać pismo do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, w którym poprosił o pozwolenie na odstrzał jednego wilka, uzasadniając prośbę niebezpieczeństwem stwarzanym przez drapieżniki.

Zabicie jednego wilka miało skutkować wystraszeniem pozostałych, wobec czego trzymały by się daleko od zabudowań i mieszkańców. 

GDOŚ wyraziła zgodę na odstrzał w terminie do 3 marca. Odstrzału miał dokonać doświadczony miejscowy myśliwy, jednak pod pewnymi warunkami. Musiał strzelać z ambony w wybranej lokalizacji, w odległości około 250 metrów od zabudowań. Nie udało mu się jednak zabić zwierzęcia. Teraz wójt będzie musiał wystąpić o przedłużenie terminu.

Przypomnijmy, że o wilkach, coraz częściej mówi się również w powiecie kolbuszowskim. Temat ten był poruszany m.in. przez radnych z gminy Dzikowiec. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  Dfh

  I dobrrze to czlowiek ingeruje w przyrode i zabiera miejsce do zycia podczas wycinki lasu pod zabudowania lub pola uprawne

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

   john

   Jak będziesz tak myślał to za parę lat nie wyjdziesz z domu bo cie zjedzą wilki, dziki lub niedźwiedzie