Reklama

Biblioteka w Kolbuszowej rozdaje trzylatkom książki

Opublikowano:
Autor:

Biblioteka w Kolbuszowej rozdaje trzylatkom książki  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI "Mała książka - wielki człowiek" - to projekt dla trzylatków realizowany w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze wiersze dla..." oraz Kartę Małego Czytelnika.

- Do rozdania mamy 80 takich wyprawek - mówi Bogusława Drożdż, kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży w kolbuszowskiej bibliotece. - Do piątku, 5 października, rozdaliśmy ich 18 - dodaje nasza rozmówczyni.

Książki mogą bezpłatnie otrzymać dzieci urodzone w 2015 roku. Warunek jest taki, że maluchy muszą być zapisane do kolbuszowskiej biblioteki lub jednej z jej filii na terenie gminy Kolbuszowa. - Takich trzylatków nie brakuje w naszej bazie. Nasi najmłodsi czytelnicy mają niespełna rok - dodaje kierownik oddziału.

Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. 

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. "Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka" to broszura informacyjna,  przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Więcej w aktualnym Korso 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE